Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Klimat Cyklokarpat również w Małopolsce

 Fot.: Cyklokarpaty.pl

Fot.: Cyklokarpaty.pl

Dystans mega open:
1 Szlachta Wojciech Strzyżów MTB Team
2 Szlachta Łukasz Strzyżów MTB Team
3 Źrebiec Paweł CWKS RESOVIA Rzeszów
4 Studziński Jakub 4ADVENTURE TEAM
5 Łyszczarz Wiktor
6 Matłok Grzegorz Arkus & Romet Group

Dystans giga open:

1 Piecuch Marcin Szik Eska Team
2 Kasprzyk Marcin
3 Krzesiński Arkadiusz Żbik Komańcza
4 Szumiec Łukasz Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
5 Gajda Krzysztof BIKE TEAM JEDLICZE
6 Sychowski Mariusz

Maraton w Wierchomli zorganizowany został przez: Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla, przy wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Piwniczna Zdrój oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Sponsorami zaś byli: Arkus & Romet Group, Romet Motors, Piwniczanka, Buff, R2 oraz sklep sportowy Sport Stadion.
Cykl wspierają: Cyklotramp.com, sklepAzymut.pl, BikeBoard, RoweryJumar.pl oraz Probike PS

Bikeboard.pl


Data: 27 czerwca 2009 Region: Beskidy

Klimat Cyklokarpat również w Małopolsce


Nie było ciepło, słonecznie też nie, sucho? Ani tyle! A Jednak piąta edycja Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl rozegrana w ubiegły weekend w Wierchomli została jednomyślnie okrzyknięta hitem sezonu! Ale zacznijmy od początku.


content-photoJak dobrze wiemy Dwie Doliny Muszyna - Wierchomla to wspaniała stacja narciarska, organizator Pucharu Polski w Downhillu oraz od roku ubiegłego gospodarz jednej z edycji Maratonów Rowerowych Cyklokarpaty.pl. To tutaj rozgrywany jest również Uphill o Puchar Starosty Nowosądeckiego. W Piątek, 19 Czerwca odbyła się jego druga edycja. Na starcie stanęło blisko 30 uczestników, wśród których dystans 5km z przewyższeniem 356m najszybciej pokonał zawodnik Strzyżów MTB Team - Łukasz Szlachta, który z czasem 17 minut i 45 sekund zbliżył się do rekordu Łukasza Szumca ustanowionego rok temu (16:22:56)

 Fot.: Cyklokarpaty.plUphill przebiegł w słonecznej pogodzie, ale już godzinę po zakończeniu zawodów nie było po niej śladu. Niebo zaciągnęło się ciemnymi chmurami i rozpoczęło się to, do czego uczestnicy Cyklokarpat są już przyzwyczajeni. Początkowo spokojnie, miarowo, później mocniej i mocniej aż do świtu. O deszczu mowa oczywiście. Termometry rano wskazywały bardziej przeddzień kalendarzowej zimy niż lata, ale nie zniechęciło to ponad 140 zawodników i zawodniczek do ustawienia się na starcie maratonu. Trasa wiodła głównie szerokimi, leśnymi szutrami które na szczęście nie obfitowały w błoto. Jak mówi jeden z uczestników „Pewnie w słoneczny dzień były by "achy i ochy" nad widokami. Pewnie by tak było, ale tym razem nie doświadczyliśmy pięknych krajobrazów.
Pomimo tego podobało mi się, bo jednak górska atmosfera mocno odcisnęła piętno na tym maratonie i nawet brak widoków nie pozwalał zapomnieć, że jesteśmy w prawdziwych górach."

Jednak to nie wszystko. Na mecie na wszystkich zmarzluchów czekał biały namiocik, a w nim kawka, herbatka, zupka, makaron i wiele innych, wszystko ciepłe i pożywne. Organizatorzy nie zapomnieli również o możliwości opłukania rowerów i.. gorących prysznicach! Nawet padający (znów!) od południa deszcz nie był w stanie zepsuć wspaniałej kolarskiej atmosfery.

Wyniki:

Dystans mini open:
1 Krzesiński Zigniew Żbik Komańcza
2 Stanuszek Adrian Fan Sport Bochnia
3 Kłosowski Krzysztof
4 Ziajka Grzegorz MTB RYMANÓW
5 Tokarczyk Kamil KS Gondola Krynica 1994
6 Błasik Szymon Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów
 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009