Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 20.07.2009

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Sobota 18.07
O godz.7:55 Centrala TOPR telefonicznie została powiadomiona o wypadku trójki turystów na Wielkiej Galerii Cubryńskiej. W wyniku poślizgnięcia na płacie śniegu ciężkich obrażeń doznali wszyscy uczestnicy wycieczki. Poszkodowani śmigłowcem zostali przetransportowani do zakopiańskiego szpitala.
Po godz. 11 ratownicy zostali wezwani do Dol. Pięciu stawów gdzie poważnemu zasłabnięciu uległ turysta ze Świdnika. Poszkodowany śmigłowcem został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala.
W godzinę później śmigłowcem z Kondrackiej Przeł. został przetransportowany turysta z Brodnicy, skarżący się na uraz kończyny dolnej.
O godz.13:05 Centrala TOPR za pośrednictwem HZS na Słowacji została poinformowana o wypadku turystycznym w masywie Świnicy. Na odcinku szlaku Świnica – Zawrat w trudnym terenie utknął 24 letni turysta z Gołczy.

Kolejny raz przypominamy o rzetelnym przygotowaniu się do tatrzańskich wycieczek.
Pamiętajmy też, że wysoko w Tatrach szczególnie po północnych stronach ścian wciąż zalegają płaty twardego śniegu, które to mogą stanowić realną przeszkodę podczas wysokogórskich wędrówek.


Adam Marasek
TOPR


Data: 21 lipca 2009 Region: Tatry

Kronika TOPR 20.07.2009


Zdecydowana poprawa pogody w zeszłym tygodniu, wypchnęła na tatrzańskie szlaki tłumy turystów. W owym okresie o wypadki nie było trudno.


Poniedziałek 13.07
W godzinach południowych z Polany Kopieniec przetransportowano samochodem turystkę z kontuzją kończyny dolnej.
Tego samego dnia o godz.15:30 na Centralę TOPR dociera telefoniczne zgłoszenie wypadku turystycznego. W Dol. Wyżniej Chochołowskiej, kontuzji nogi doznał młody turysta. Po zaopatrzeniu ranny śmigłowcem został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala.

Wtorek 14.07
Tuż po godz.9 ze schroniska w Dolinie Kondratowej przetransportowano turystkę z kontuzją kończyny dolnej.
O godz.15:30 u wylotu Wąwozu Kraków urazu głowy doznała turystka z Radomia. Ranną samochodem przetransportowano do szpitala.
Po godzinie 16 podczas zejścia z Białczańskiej Przeł. Wyżniej groźnemu złamaniu kończyny dolnej uległ taternik z Kobielic. Poszkodowanego śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

Środa 15.07
Tuż po godz.11 ratownicy zostali wezwani na Szymkówkę gdzie złamania kończyny dolnej doznała młoda turystka z Bytomia.
Po godz.11 ze schroniska w Dol.Chochołowskiej przetransportowano turystkę z silnym zatruciem pokarmowym.
W godzinach popołudniowych z Dol. Pięciu Stawów i z nad M.Oka, śmigłowcem przetransportowano turystów z poważnymi urazami kończyn.

Czwartek 16.07
W godzinach przedpołudniowych na odcinku szlaku między Kalatówkami a Kondratową niegroźnego zasłabnięcia doznała 16 letnia turystka. Poszkodowaną samochodem przetransportowano do zakopiańskiego szpitala.

Piątek 17.07
Po godz. 16 ratownicy zostali wezwani do turystki, która w rejonie Hucisk doznała urazu głowy.
Po godz. 18 ze schroniska w Dol.Kondratowej samochodem przetransportowano turystkę z urazem kończyny dolnej.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009