Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Ekrany poinformują o pogodzie w Tatrach

Ekrany poinformują o pogodzie w Tatrach
Szkoda, że tylko w Tatrach taki system powstaje. Z pewnością przydałby się w całym Karpatach i Sudetach. Niestety wciąż brakuje na to środków, a i sponsorzy wydają się nie być zainteresowani.

Twojapogoda.pl


Data: 18 sierpień 2009 Region: Tatry

Ekrany poinformują o pogodzie w Tatrach


Dzięki nowemu projektowi TOPR-u turyści będą na bieżąco informowani o sytuacji pogodowej i zagrożeniach w najwyższych polskich górach.

W piątek (14.08) w centrali TOPR-u w Zakopanem zaprezentowano 32-calowy ekran telewizyjny na którym podawane są ważne dla turystów dane. W dolnej części na czerwonym polu umieszczony jest interwencyjny numer telefonu do TOPR-owców, dzięki któremu jeśli znajdziemy się w trudnej sytuacji, będziemy bardzo szybko odnalezieni i uratowani. W dużym polu po lewej stronie emitowane są najnowsze informacje o zagrożeniach i utrudnieniach na szlakach, stopniu możliwości zejścia lawin, a także są emitowane informacje o zaginionych oraz teksty edukacyjne. W polu po prawej stronie zamieszczane są informacje dotyczące aktualnego stanu pogody, a także prognoza na następne 3 dni.

TOPR dąży do tego, aby tego typu ekrany zostały zainstalowane we wszystkich tatrzańskich schroniskach, a także na głównych szlakach i w miejscach, gdzie gromadzi się najwięcej turystów. Poza centralą TOPR ekrany pojawiły się już na Kasprowym Wierchu, w schronisku nad Morskim Okiem, a także na popularnych zakopiańskich Krupówkach. Ratownicy górscy mają nadzieję, że nowy system informacji zmniejszy liczbę wypadków w górach, ponieważ turyści będą na bieżąco informowani o zmianie pogody. Informacje mają być aktualizowane co 10 minut, dlatego też o wszelkich zagrożeniach turyści dowiedzą się natychmiast po ich wykryciu.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009