Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Salomon Trail Running – Rekord na Pilsku

Fot.: Mat. org.

Fot.: Mat. org.

Pełne wyniki, aktualny ranking oraz zdjęcia już znajdują się na stronie www.trailrunning.pl . Tam też znajdziecie informacje o wszystkich pozostałych edycjach. Zapraszamy.

Najszybsi

1. Magdalena Białorczyk-Jarzębowska - 1:01:43
2. Dominika Wiśniewska - 1:03:2
3. Eliza Stokowy - 1:05:32

1. Marcin Świerc - 50:00
2. Jan Wydra - 51:16
3. Maciej Dawidziuk - 51:19

Beskidy24.pl

Data: 25 sierpnia 2009 Region: Korbielów

Salomon Trail Running – Rekord na Pilsku


W sobotnie południe w Korbielowie główną ulicę szczelnie wypełnili biegacze  - potężna grupa zarówno początkujących jak i najlepszych biegaczy górskich w Polsce, oraz reprezentanci Czech, Słowacji  i Ukrainy. W momencie startu ich jedynym celem był górujący nad okolicą i spowity we mgle szczyt Pilska.Bieg zaliczany do czterech najtrudniejszych biegów w kraju był szóstą edycją cyklu Salomon Trail Running. Zawodnicy mieli do pokonania 9km dystans z  potężnym, 917 metrowym przewyższeniem, z czego pierwsze 3,5 km prowadziły asfaltem a pozostała część już tylko kamienistymi ścieżkami. Pierwszy bardzo stromy podbieg i pierwsze kryzysy dopadły uczestników jeszcze przed połową dystansu, czołówka z Marcinem Świercem i Janem Wydrą biegła, większość jednak musiała maszerować. Na pocieszenie zaraz był pierwszy z trzech punktów z wodą i sto metrów wypłaszczenia. Do Hali Miziowej ze zmiennym nachyleniem i jednym zbiegiem, trasa prowadziła szlakami i ginęła we mgle na finałowym, ostrym podejściu na sam szczyt.

Najlepszy czas w historii nie został pobity ale frekwencja zaskoczyła wszystkich  - z 516 zapisanych zawodników metę przekroczyło 383 co stanowi absolutny fenomen w biegach górskich w Polsce! Tym bardziej więc zapraszamy jeszcze niezdecydowanych na kolejne edycje cyklu – za dwa tygodnie w Gorce (40km) a za trzy na bieg trailowy do Gdyni (10km).


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009