Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Remont drogi do Morskiego

Przez cały wrzesień Morskie Oko będzie niemal niedostępne

Przez cały wrzesień Morskie Oko będzie niemal niedostępne

Park zapewnia, że dla pieszych poprowadzone będą obejścia, ale to już nie będzie spacer asfaltową drogą, a wyprawa po trudnym szlaku tatrzańskim. - Apeluję więc, aby przez wrzesień zapomnieć o Morskim Oku - dodaje dyrektor Skawiński. - Wtedy i przyroda choć trochę odpocznie! W wakacje były tu bowiem prawdziwe tłumy.

Przemysław Bolechowski
POLSKA Gazeta Krakowska

Data: 1 wrzesień 2009 Region: Tatry

Remont drogi do Morskiego


Od dziś droga będzie zamknięta. TPN apeluje, aby przez wrzesień zrezygnować z wypraw do Morskiego Oka i dać nieco odpocząć przyrodzie. W sezonie bowiem codziennie drogą szło dziesięć tysięcy osób.

Miniony weekend był też ostatnią szansą na dojechanie wozem konnym do Morskiego Oka. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami od dziś drogowcy znów ruszają ostro do pracy. Przed nimi ostatni etap remontu drogi - położenie nowej nawierzchni asfaltowej na drodze. Wcześniej udało się zabezpieczyć osuwiska, jakie istniały od lat 80. ubiegłego wieku na drodze, jak i odwodnić całą jezdnię. Szacuje się, że łącznie prace będą kosztować około ośmiu milionów złotych.

- Nowa nakładka zostanie położona na odcinku od Palenicy Białczańskiej aż do Włosienicy - tłumaczy Paweł Skawiński, dyrektor TPN. Chodzi o siedem kilometrów drogi powiatowej. Remont nie dotyczy ostatniego odcinka, od Włosienicy aż pod samo schronisko. - Remont potrwa około trzech tygodni - informuje Skawiński. - Będą takie sytuacje, że maszyna kładąca asfalt będzie całkowicie uniemożliwiać przejazd pojazdów i nawet przejście turystów.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009