Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » II edycja Mini Bike Maratonu w Dzięgielowie - relacja

II edycja Mini Bike Maratonu w Dzięgielowie - relacja

content-photoW imieniu organizatorów dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie w sobotę do Dzięgielowa. Zachęcamy do przesyłania na adres mpsikora@xl.wp.pl opinii na temat II Mini Bike Maratonu. Każda Wasza sugestia jest na wagę złota ! Dziękujemy także wszystkim sponsorom bez których zawody by się nie odbyły: Gminie Goleszów, Działaj Lokalnie, Zakład Urządzania i Utrzymywania Zieleni z Krakowa, ORW Muflon z Ustronia, Hortus Domy Prefabrykowane, P.P. Ekochron z Ogrodzonej oraz  P.P.H.U. Jerzy z Dzięgielowa.

Serdecznie zapraszamy na przyszłoroczne zawody.

Eryk Stępień
Beskidy24.pl

Data: 17 wrzesień 2009 Region: Beskidy

II edycja Mini Bike Maratonu w Dzięgielowie - relacja


Od rana pochmurne niebo nad Dzięgielowem, przyprawiało o ból głowy, organizatorów II edycji Mini Bike Maratonu. Na szczęście rządni wrażeń kolarze, nie zważając na kaprysy wrześniowej pogody, tłumnie przybyli na miejsce zawodów.content-photoW oczekiwaniu na start właściwego wyścigu rozegrane zostały zawody dla młodszych kolarzy. Dzieci dopingowane przez liczną grupę kibiców  startowały w czterech kategoriach. Szczególny zapał w mobilizowaniu uczestników wyścigu, prezentowały rodzicielki małych zawodników.
Gdy emocje nieco opadły przyszedł czas na starszych sportowców. Na starcie stanęło 69 zawodników i zawodniczek w wieku od 15 do 52 lat. O godzinie 14:00 padł długo oczekiwany sygnał do startu. Pierwszy etap wyścigu prowadził pod górę w kierunku granicy, co spowodowało natychmiastowe rozciągnięcie peletonu z grupą silnych zawodników na czele.

content-photoZgodnie z zapowiedziami  na trasie prawie nie pojawiał się asfalt. Mimo pierwotnych obaw  przejazd przez wąwozy w okolicy granicy z Czechami nie wymagał interwencji służb medycznych. Czołowi zawodnicy po prostu przeskakiwali kilkumetrowe jary, większość kolarzy pokonywało te przeszkody w bardziej tradycyjny sposób. Nie wszyscy startujący mieli tyle szczęścia, śmiałek, który zgłosił się do umieszczenia na jego kasku kamery, zaliczył podczas wyścigu dwa upadki. Ogólnie obyło się bez groźnych urazów, choć wywrotek nie brakowało. Kolarzy nękały liczne awarie: przebite opony, zerwane łańcuchy, urwane przerzutki. Ostateczna walka rozegrała się miedzy Bogdanem Czarnotą (Kross Racine Team) a Wojciechem Halejakiem (DHL Author Cycling Sixty Seven).

Klasyfikacja kobiet
I miejsce Daria Wójcik    Kross Racing Team
II miejsce Anna Tomica    Super Girl & Romantic Boys
III miejsce Ilona Cieślar    bez nazwy

Klasyfikacja mężczyzn
I miejsce Bogdan Czarnota        Kross Racing Team
II miejsce Wojciech Halejak        DHL  Author Cycling Sixty Seven
III miejsce Tomasz Pierwocha   

Klasyfikacja teamów
I miejsce Kross Racing Team
II miejsce DHL  Author Cycling Sixty Seven
III miejsce Super Girl & Romantic Boys


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009