Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 26.10.2009

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl


W górach ocieplenie. Śnieg taje w oczach, choć w wyższych partiach jest go jeszcze sporo. Tam gdzie leży śnieg nie ma dobrych i bezpiecznych warunków do uprawiania turystyki. Radzimy do czasu poprawy warunków wędrować po niżej położonych szlakach.


Adam Marasek
TOPR

Data: 29 października 2009 Region: Tatry

Kronika TOPR 26.10.2009

To był tydzień. W górach ratownicy nie zanotowali żadnej interwencji. Był to chyba pierwszy tydzień w tym roku, kiedy to nikt nie potrzebował pomocy.Z pewnością przyczyniły się do tego warunki jakie panowały w górach. Śnieg, minusowe temperatury, wiatr, ograniczona widoczność a pod koniec tygodnia ocieplenie i sporo mokrego, przepadającego śniegu, po którym  chodzenie żadną miarą nie sprawiało radości.

Ten czas ratownicy poświęcili na przygotowania obchodów 100-lecia TOPR-u, które hucznie obchodzono w sobotę 24.10.

Najpierw msza św. W Starym Kościółku, potem uroczysta akademia w kinie Sokół, którą zaszczyciło wiele osobistości ze świata polityki, władz samorządowych, przyjaciół z organizacji ratowniczych zarówno z kraju jak i zagranicy.  Wielu ratowników za swoją ratowniczą służbę zostało odznaczonych przez Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego. Po oficjalnych uroczystościach zaproszeni goście , ratownicy wraz z najbliższymi udali się do Dol. Chochołowskiej , gdzie pomiędzy Huciskami a schroniskiem  ratownicy urządzili pokaz  działań ratowniczych. Po pokazach w schronisku rozpoczęła się uroczysta kolacja a potem rozmowy i tańce do białego rana.


 


Komentarze

 

  • dodano listopada 20, 2017 11:22

    Dodany przez: joanna , temat: odp

    Super post

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009