Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Kronika TOPR 8.02.2010

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

W Tatrach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego. Na wyżej położonych szlakch warunki do uprawiania turystyki są trudne. Szlaki są zasypane śniegiem lub pokrywa je lód. Po płn-wsch stronach grani zalega przewiany, nie związany z podłożem śnieg. Wejście  w takie depozyty śniegu może doprowadzić do zejścia lawiny. Wszystkich wysokogórskich turystów prosimy o zachowanie daleko posuniętej ostrożności.

Adam Marasek
TOPR

Data: 12 lutego 2010 Region: Tatry

Kronika TOPR 8.02.2010


Za nami połowa zimy a wystarczającej ilości śniegu jak nie było w Tatrach i na Podhalu tak dalej nie ma. Na dodatek prognozy na najbliższy tydzień nie przewidują obfitych opadów śniegu. Oby zima nie chciała nadrabiać śniegowych zaległości w kwietniu i maju.W Tatrach miniony tydzień minął spokojnie. Natomiast sporo działo się na stokach narciarskich.

We wtorek 2.02. pierwszy raz tej zimy uruchomiono wyciąg w Kotle Gąsienicowym. Jeżdżący tam narciarze winni zachować ostrożność w końcowej części trasy. Niestety, ze względu na mała pokrywę śn iegu nieczynny jest wyciąg w Kotle Goryczkowym.

Mija trzeci tydzień zimowych ferii. W tym okresie ratownicyTOPR zwieźli ze stoków 501 kontuzjowanych narciarzy ( od początku zimy 908). To naprawdę dużo,  zbyt dużo narciarskich wypadków.

Do nietypowego i poważnego w skutkach wypadku dozszło w piatek 5.02. 2010 roku. Jadąca na wyciagu krzesełkowym w Jurgowie młoda narciarka z niewiadomych przyczyn (zasłabnięcie omdlenie) zsunęła się  z krzesełka i spadła z wysokości około 8 m. W wyniku upadku doznała poważnej kontuzji kręgosłupa urazu żeber i mocnych potłuczeń. Została ona śmigłowcem przetransportowana do zakopiańskiego szpitala.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009