Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Diverse Downhill Contest – Triumf Macieja Jodko

na trasie zawodów

na trasie zawodów

W kategorii płci pięknej rywalizację wygrała Anna Sojka z Wisły [ Kingstone Racing Team]

Kategorie masters zdominował Wojtek Koniuszewski z Białegostoku [Totalbikes]

Wśród najmłodszych uczestników startujących w kategorii Junior, bezapelacyjnie wygrał Sławomir Łukasik [ Rmf Fm Pepsi Max].

Najbardziej fascynująca rywalizacja w najmocniejszej kategorii – Elita (zawodnicy z licencją Polskiego Związku Kolarskiego w wieku od 19 do 30 lat) na polskiej scenie zjazdowej rozgrywa się pod dyktando trzech zawodników którzy systematycznie walczą o najwyższe miejsce na podium. Są to - Maciej Jodko [RMF FM Pepsi Max], Michał Śliwa [KS PKS Dębnicki] oraz Arkadiusz Perin [ Diverse Extreme Team]. W takiej kolejności zawodnicy Ci przekroczyli linię mety.

„Cieszę się z wygranej tym bardziej, iż to już trzeci rok z rzędu wygrywam na górze Żar. Bardzo ważnym czynnikiem był dzisiaj dobór odpowiednich opon niczym w formule 1. Trasa pomimo mokrych warunków i błota była szybka i płynna, a mój przejazd zaliczam do bardzo dobrych” powiedział zwycięzca Maciej Jodko tuż po przejechaniu linii mety.

Kolejne zawody cyklu Diverse Downhill Contest odbędą się 11 lipca w Szczawnicy na górze Palenica.

Sponsorem imprez Diverse Downhill Contest jest producent odzieży - marka Diverse, skrzydeł zawodnikom dodaje Red Bull a sponsorem wspierającym jest X-Box 360

Więcej informacji na www.diversedownhillcontest.com

Data: 4 czerwca 2010 Region: Międzybrodzie

Diverse Downhill Contest – Triumf Macieja Jodko


Drugie zawody z serii Diverse Downhill Contest zaliczane do Pucharu Polski w zjeździe na rowerach odbyły się minionego weekendu w Międzybrodziu Bialskim na górze Żar. Dwustu pięćdziesięciu jeden zawodników ścigało się na niespełna półtora kilometrowej trasie prowadzącej ze szczytu góry polanami oraz leśnymi odcinkami. Najlepsi dystans ten pokonywali w czasie oscylującym wokół 2 i pół minuty.Góra Żar dała się we znaki zawodnikom, pogoda była niesprzyjająca, od popołudniowych godzin co chwilę przechodziły burze i bardzo intensywne opady deszczu. Warunki były bardzo zmienne, trasa zawodów śliska.

„Zawody Pucharu Polski rozgrywane pod szyldem Diverse Downhill Contest to najbardziej prestiżowe imprezy w naszym kraju. W Międzybrodziu startuje w zawodach już czwarty rok z rzędu, to urokliwe miejsce są tu góry, jezioro, spokój i sielanka. Trasa zawodów jest szybka, przyjemna i z roku na rok coraz trudniejsza, oczywiście bardzo cieszy to wszystkich kolarzy zjazdowych. Do tej pory góra Żar zawsze serwowała nam piękną pogodę, podczas dzisiejszych zawodów aura jest bardzo zmienna, rano było sucho teraz pada deszcz i musimy ścigać się na błocie. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja.” – powiedział tuż przed finałem jeden z czołowych zawodników Arkadiusz Perin.

Po przejazdach eliminacyjnych zawodnicy mieli odpowiednio dużo czasu aby zmienić opony na przystosowane do mokrych i śliskich warunków .Finały rozpoczęły się o godzinie 15:00. Pomimo opadów deszczu spora grupa wiernych kibiców wytrwale stała na mecie kibicującą najlepszym zawodnikom.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009