Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Udany XIX Międzynarodowy EKO bieg Dudka, XV Memoriał Ewy Dudek

bieg

bieg

Warto zaznaczyć że jak co roku na zaproszenie Starostwa Powiatowego i RKB Baca do Radziechów przyjechała mocna ekipa Niemenczyna z dyr. Szkoły Sportowej Kaczanowskim Marianem i wszyscy jej uczestnicy powrócili na Litwę z pucharami i pięknymi medalami wydanymi z okazji 20 -lecia istnienia Rodzinnego Klubu Biegacza Baca i 15 Memoriału Ewy Dudek.

Organizatorem zawodów był RKB, przy wsparciu UG Radziechowy -Wieprz i UG Lipowa, oraz Zespół Szkół im ks Prałata St. Gawlika w Radziechowach. Głównym sponsorem AKUNA POLSKA, trasę wzorowo zabezpieczyli strażacy OSP Radziechowy i OSP Ostre.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej imprezy, a szczególne podziękowania dla całej rodziny Dudków za zaangażowanie i wyrozumiałość.

Baca

Zdjęcia i wyniki na www.radziechowy-wieprz.pl

Data: 5 czerwca 2010 Region: Żywiec

Udany XIX Międzynarodowy EKO bieg Dudka, XV Memoriał Ewy Dudek


Ponad 300 zawodników wystartowało rozgrywanym po raz XIX Międzynarodowym EKO Biegu, XV Memoriale Ewy Dudek w Radziechowach na Żywiecczyznie, wszystkie biegi rozgrywane w ramach Kwietny Bieg 2010.


Tradycją zawodów w których startują zarówno jedno roczne maluchy jak i ponad siedemdziesięcioletni biegacze, jest to że podczas tych zawodów oprócz rodzinnej atmosfery, biegaczom i kibicom sprzyja pogoda.Jak co roku w ostatnią sobotę maja na trasach obok szkoły pojawiło się mnóstwo samochodów z różnymi rejestracjami. W przededniu Dnia Dziecka jak co roku dzieci i młodzież rywalizowała na trasach od 50 metrów do 5 km. Dodatkową atrakcją dla poszczególnych szkół były Puchary Wójta Gminy Radziechowy Wieprz w punktacji drużynowej zarówno Szkół Podstawowych jak i gimnazjum. Wśród szkół podstawowych zwyciężyli reprezentanci SP z Wieprza przed SP Radziechowy i SP Brzuśnik, w szkołach gimnazjalnych najwięcej punktów zdobyli gimnazjaliści z Juszczyny przed Radziechowami i SMS Szczyrk.

W trakcie startu młodzieży delegacja sportowa z Weroniką Dudek ( córka zmarłej Olimpijki) udała się na mogiłę Ewy Dudek aby złożyć wiązankę kwiatów i zapalić znicze w 15 rocznice śmierci. Punktualnie o godzinie 11 wystartowali mężczyzni w biegu na 15 km, kobiety, młodzież i nornic walking na 5 km. Wśród kobiet w Memoriale Ewy Dudek kolejność była następujaca 1 m-ce Kupczak Bogusława Bystra, 2 m-ce Niewiadomy Bożena Cięcina, 3 m-ce Piątek Małgorzata Żywiec.

Puchar Akuna Polska 5 km zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn najlepsi okazali się uczniowie SMS Rejonu Wileńskiego w Niemenczynie 1 Kolesnik Agnieszka, przed Godlewską Violettą z tej samej szkoły na 3 miejscu Raczek Natalia z MKS Żywiec, a wśród młodzieżowców 1 Dopolskas Valdas SMS Niemenczyn, przed Markiem Rafałem i Najzerem Szymonem obaj BLKS Żywiec. Bieg Główny na 15 km mimo prowadzenia do 10 kilometra nie udało się zwyciężyć po raz piąty Witoldowi Bulikowi z Gilowic przegrał tylko z aktualnym vice mistrzem Łotwy w maratonie Grazysem Vytautasem z Litwy a jako trzeci finiszował Jarco Dominik z BLKS Żywiec. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009