Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Stryszawa - XIV Święto Zabawki

pokazy

pokazy

Podczas dwóch dni imprezy - na przygotowanych stoiskach twórcy ludowi z całego regionu zaprezentowali uczestnikom swoje rękodzieło. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na XV, jubileuszową edycję Święta Zabawki Ludowej.


content-photo

Zrealizowano ze środków
Województwa Małopolskiego.

Data: 21 czerwca 2010 Region: Beskidy

Stryszawa - XIV Święto Zabawki


W ostatni weekend maja br. odbyło się już po raz czternasty Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie. Impreza ta jest o charakterze folklorystycznym, a ma na celu m.in. promowanie wśród społeczności lokalnej oraz przyjezdnych unikatowej, lokalnej tradycji, jaką jest zabawkarstwo ludowe.Co roku tematem Święta jest inna zabawka ludowa i właśnie jej są podporządkowane konkursy, w których uczestniczą szkoły, młodzieżowe kluby, kluby 4H. Tegoroczne Święto przebiegło pod hasłem: "Grzechotki, gwizdki i fujarki". To jedne z pierwszych zabawek dla dzieci i jednocześnie instrumenty muzyczne. Ze względu na związek Święta Zabawki z Dniem Dziecka organizatorzy przygotowali atrakcje dla najmłodszych uczestników.

Oprócz wesołego miasteczka, na placu można było spotkać szczudlarzy - clownów oraz skorzystać z nauki chodzenia na szczudłach w "szkółce szczudlarskiej". Podczas tegorocznego Święta na scenie pojawiły się zespoły regionalne, kapele góralskie oraz chóry. W sobotnią noc do festynu „pod gwiazdami” przygrywał zespół „Spod Grojca”. Tegorocznymi gwiazdami imprezy byli: folkowy zespół „Redlin”, zespół etniczno- folkowy "Kwartet Jorgi" oraz zespół „Żuki” który przez dwie godziny bawił zebranych wykonując największe przeboje zespołu The Beatles i Czerwonych Gitar.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009