Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Białe szaleństwo w Beskidzie Sądeckim

Białe szaleństwo w Beskidzie Sądeckim

Białe szaleństwo w Beskidzie Sądeckim

Ile to kosztuje?
Trzydniowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Klimek**** SPA w standardowym pokoju 2-osobowym w terminie od 3.01 – 3.04.2011 r. to koszt 1 200 zł. Zaś tygodniowe wczasy dla 2 osób to wydatek 3 200 zł. W ramach pakietu „Klimek SKI – Narty & Snowboard” goście hotelowi mają zapewnione m.in. całodniowe skipassy na wyciąg narciarski „Dwie Doliny” Muszyna-Wierchomla oraz transfer z i do stacji narciarskiej w Szczawniku. W cenę pobytu wliczone jest również korzystanie ze wszystkich atrakcji Aquaparku oraz wybranych zabiegów SPA.

Więcej informacji na www.hotelklimek.pl

Data: 30 listopada 2010 Region: Muszyna

Białe szaleństwo w Beskidzie Sądeckim


Miłośnicy białego szaleństwa i zapierających dech w piersiach górskich widoków już zacierają ręce przed rozpoczynającym się sezonem narciarskim. Właśnie dla nich szczególnie warte polecenia są dziesiątki kilometrów tras narciarskich urokliwego Beskidu Sądeckiego m. in.: Dwóch Dolin, Jaworzyny Krynickiej czy Słotwin.Beskid Sądecki
Latem do Beskidu Sądeckiego turystów przyciągają wspaniałe widoki, owocowe sady, rwące potoki, mnogość szlaków turystycznych i olbrzymie zasoby leczniczych wód mineralnych. Natomiast zimą niewątpliwie warto skusić się na przyjazd w ten region Polski z powodu wysoko rozwiniętej infrastruktury narciarskiej. Na amatorów białego szaleństwa każdego roku od listopada do kwietnia czekają liczne ośrodki narciarskie m.in.: „Ryterski Raj” w Rytrze, „Sucha Dolina” w Kosarzyskach, „Dwie Doliny” Muszyna-Wierchomla, „Jaworzyna Krynicka” czy „Słotwiny” w Krynicy.

Baza wypadowa
Z uwagi na obfitość stacji narciarskich zlokalizowanych na terenie Beskidu Sądeckiego warto zastanowić się nad najdogodniejszą bazą wypadową na stoki. Takim miejscem może być Muszyna-Złockie, położona w południowo-wschodniej części Beskidu Sądeckiego, w paśmie Jaworzyny Krynickiej. W okresie zimowym szczególnie wartym rozważenia jest pobyt w czterogwiazdkowym Hotelu Klimek SPA w Muszynie-Złockiem, który w sezonie narciarskim wprowadza specjalne pakiety promocyjne. Hotel od stacji narciarskiej w Szczawniku, będącego częścią największego kompleksu narciarskiego regionu „Dwie Doliny” Muszyna-Wierchomla dzieli zaledwie 1 km. Atrakcyjności tej lokalizacji dodaje fakt, iż nieopodal położona Muszyna oraz Krynica Górska w sezonie zimowym są najbardziej tętniącymi życiem miejscowościami Beskidu Sądeckiego. Z Muszyny do Krynicy Górskiej, w której również działają dwie bardzo ciekawe stacje narciarskie jest niespełna 10 km.

Białe szaleństwo w okolicach Muszyny-Złockie
Stacja w Szczawniku jest częścią największego kompleksu narciarskiego Sądecczyzny – „Dwie Doliny” Muszyna-Wierchomla – której oferta liczy 15 km tras i 10 wyciągów, w tym 2 krzesełkowych, o łącznej przepustowości 14 tys. osób na godzinę. Wyciąg krzesełkowy w Szczawniku liczy 1525 m długości, przy 273 m różnicy poziomów. Następnie przechodzi w orczyk pn. „Szczawnik II”. Trasa jest w pełni oświetlona, szeroka i sztucznie naśnieżana, dzięki czemu można tu szusować do późnych godzin nocnych. Dobre warunki śniegowe stacja zawdzięcza specyficznemu klimatowi. Śnieg utrzymuje się tutaj od listopada do kwietnia, a temperatura jest średnio 4 stopnie niższa, niż w pobliskich miejscowościach. Z Muszyny-Złockie jest niedaleko na równie atrakcyjne trasy na „Jaworzynie Krynickiej” i „Słotwinach”. W niedalekiej przyszłości stacje te mają się połączyć z ośrodkiem Muszyna-Wierchomla, tworząc największy w Polsce kompleks narciarski pn. „Czterech Dolin”.
GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009