Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Patronat medialny wyprawy - "Porachunki z komunistami 2012"

Patronat medialny wyprawy -

Zapraszamy na www.kamol.pl, gdzie można znaleźć zdjęcia oraz relacje z dotychczasowych wypraw grupy.

KONTAKT
Dorota Konwińska tel. 660 202 148, 665 855 308;
e-mail: dorota.konwinska@gmail.com
www.kamol.pl

Data: 29 lutego 2012 Region: Góry

Patronat medialny wyprawy - "Porachunki z komunistami 2012"


Nasz serwis objął patronatem medialnym unikalną w skali Polski wyprawę na Pik Engelsa (6507m n.p.m.) Pik Marksa (6723m n.p.m.). Wyprawa odbywa się pod hasłem "Porachunki z komunistami 2012".


CEL NA ROK 2012
Na przełomie lipca i sierpnia wyjeżdżamy do Tadżykistanu. Po załatwieniu niezbędnych formalności w Dushanbe planujemy przedostać się do wioski Jawshangoz. Następnie czeka nas około dwudniowy trekking do miejsca w którym planujemy założyć bazę pod Pikiem Marksa. Ze względu na ubogą ilość i jakość informacji dotyczących tego obszaru nie można dokładnie zaplanować akcji górskiej – wszelkie decyzje dotyczące drogi będą podjęte na miejscu. Po zdobyciu Pika Marksa planujemy wejście na Pik Engelsa. Nie będziemy korzystać ze wsparcia żadnej agencji. Ze względu na położenie Pik Marksa i Engelsa to szczyty na które odnotowano nieliczne wejścia – PZA potwierdził, że szczyty te nie zostały zdobyte przez Polaków. Jeżeli chodzi o obcokrajowców w 2008 roku była tam grupa Czechów, a rok później Rosjan – od tego czasu najprawdopodobniej nikt nie był na tych szczytach. „Porachunki z komunistami” to przedsięwzięcie ambitne, poniekąd pionierskie.

KIM JESTEŚMY?
Jesteśmy grupą górskich przyjaciół, pochodzących z różnych stron Polski, będących w różnym wieku, zawodowo zajmujących się odmiennymi profesjami. Mimo tego, iż praktycznie wszystko nas dzieli, jest jedna rzecz, która nas łączy – PASJA. Miłość do gór, niewytłumaczalna potrzeba spędzania w nich jak największej ilości czasu. Zorganizowaliśmy wiele wyjazdów w Tatry, Alpy, a także udane wyprawy, w czasie których nasza ekipa zdobyła dwa kaukaskie pięciotysięczniki - Kazbek (5057 m.n.p.m.), Elbrus (5642 m.n.p.m.) oraz leżący w Pamirze - Pik Lenina (7134m n.p.m.). 


Komentarze

 

 • dodano maja 2, 2018 14:39

  Dodany przez: Katarzyna , temat: wpis

  Bardzo fajny wpis, czekam na więcej. Pozdrawiam ;)

 • dodano października 10, 2017 08:16

  Dodany przez: Nleha , temat: odp

  super że będzie taka relacja

 • dodano października 5, 2017 15:14

  Dodany przez: Edward , temat: odp

  owszem bardzo fajnie zrobione

 • dodano września 12, 2017 12:45

  Dodany przez: Gebltirs , temat: Super

  Fajnie że jest taki patronat medialny.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009