Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » XVIII Międzynarodowy Narciarski Puchar „Bacy”

Ujęcie z biegowej trasy

Ujęcie z biegowej trasy


Data: 14 marca 2012 Region: Wisła

XVIII Międzynarodowy Narciarski Puchar „Bacy”


Wspaniała pogoda i znakomite warunki śniegowe towarzyszyły zmaganiom w rywalizacji sportowo- zabawowej na trasach Kubalonki.Baca Edek po raz kolejny nie zawiódł sympatyków biegow narciarskich. Pomimo ubiegłorocznej obietnicy, po raz kolejny dał się namówić na organizację zawodów sportowych. Tegoroczny bieg "Bacy" odbył się na znakomicie przygotowanych trasach biegowych PZN. Słońce i wspaniała atmosfera były sprzymierzeńcem 18 już biegu "Bacy".

W szranki rywalizacji stanęło 58 zawodników z całej Polski. W biegu głównym na dystansie 10 km zwyciężył Piotr Michałek przed Janem  Łackiem obaj z Jaworzynki i Władysławem Olszowskim z Międzybrodzia Bialskiego.

Wśród pań na dystansie 5 km zwyciężyła Barbara Byrtus z Istebnej a na drugim miejscu finiszowała Grażyna Jarecka z Radziechowego przed Sylwią Libardi–Kłys z Gliwic.

Wśród juniorek na dystansie 5 km zwyciężyła Dominika Bielecka przed Sonią Fulneczek obie z Wodzisławia Śląskiego. Trzecia była Marcelina Wojtyła z LKS Podgórze, zaś wśród juniorow na tym samym dystansie zwyciężył brat Marceliny Wojciech Wojtyła z tego samego klubu przed braćmi Michalem i Pawlem Adamczykami z Jastrzębia Zdroju.

Najliczniejszą rodziną okazała się 5 osobowa rodzina Adamczyków z Jastrzębia. Wszyscy zawodnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy i medale, oraz drobne upominki. A najlepsi puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody wręczali pani poseł RP Małgorzata Pępek wraz z komandorem Edwardem Dudkiem i sekretarzem klubu Ireną Dudek.

Dla wszystkich uczestnikow i kibiców zajazd Horolna przygotował wspaniałą grochówkę i herbatkę góralską. Była wspaniała muzyka góralska i miła jak zawsze atmosfera.

Pozdrowienia.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009