Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Puchar Polski w Dogtrekkingu 2014

Z trasy marszu

Z trasy marszu


Data: 8 grudnia 2014

Puchar Polski w Dogtrekkingu 2014


Niezwykłe emocje, pięć zawodów, setki biegnących psów i ich właścicieli, wspaniała rywalizacja i zasłużone podium – Puchar Polski w Dogtrekkingu został przyznany!Wspaniałe emocje towarzyszyły finałowi Pucharu Polski w Dogtrekkingu 2014, który odbył się w minioną sobotę w Wiśle. Sponsorem wszystkich 5 edycji zawodów w tym roku była marka Merrell.

Producent obuwia i odzieży od lat wspiera aktywne formy spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dogtrekking to sportowa dyscyplina, która doskonale wpisuje się w najważniejsze wartości promowane przez markę.

Zawodnicy podczas wszystkich tegorocznych zawodów na dystansie Long przebiegli łącznie ponad 160 kilometrów. Uczestnicy zmagający się z trasami na dystansie Mid pokonali ponad 125 kilometrów, natomiast początkujący zawodnicy dystansu Mini ponad 76 kilometrów.

W trakcie tegorocznych zwodów dogtrekkingowych uczestnicy odwiedzili tereny Ojcowskiego Parku Narodowego, Góry Złote i Bardzkie, trasy dawnej Puszczy Śląskiej, Karkonosze oraz Beskid Śląski. Pokonywali trasy z licznymi wzniesieniami, stromymi zejściami i łagodnymi pagórkami. Biegli przez błoto, piach i kamienie, w deszczu, chłodzie czy upale. Do historii przeszedł pierwszy nocny dogtrekking w Kaletach.

W każdych zawodach brało udział od 70 do ponad 150 osób. Psy różnych ras, kundelki, a nawet pies na wózku przekraczały linię mety razem ze swoimi właścicielami. W tegorocznych zmaganiach sportowych brali udział doświadczeni maratończycy, wielbiciele górskich spacerów oraz  początkujący zawodnicy.

W pomarańczowym namiocie Merrella można było obejrzeć wybrane modele butów oraz wziąć udział w konkursach.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009