Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Planując wyprawę na narty pomyśl o tańszym euro

Wyjazd na narty

Wyjazd na narty


Data: 6 grudnia 2016 Region: Góry

Planując wyprawę na narty pomyśl o tańszym euro


O czym najczęściej myślimy, gdy planujemy jakikolwiek wyjazd? O samy wypoczynku. Nie możemy już doczekać się dnia, kiedy to znajdziemy się na miejscu i będziemy mogli wreszcie wypocząć i naładować baterie. Konieczne jest jednak pamiętanie o tym, że od pomysłu do momentu wyjazdu jest naprawdę sporo przygotowań. Należy się spakować, zarezerwować hotele, zadbać o sprzęt oraz zakupić walutę. Ostatnia kwestia często jest bagatelizowana i nieuważana za najważniejszą. Przy chęci zaoszczędzenia wiele osób decyduje się na inny hotel bądź środek transportu. Niewielu natomiast decyduje się na poszukanie bardziej opłacalnego sposobu wymiany waluty. Przybliżamy zatem tą kwestię, aby już nigdy nie przepłacać.

Kupowanie euro w kantorach stacjonarnych

Jednym z częstych i bardzo poważnych błędów jest kupowanie waluty w kantorach stacjonarnych. Bez względu na to czy w Polsce czy już za granicą jest to strata pieniędzy. Tego typu rozwiązania w każdym miejscu na świecie działają według tych samych zasad. Kupowanie w nich waluty za każdym razem wiąże się ze stratami. Spready walutowe są w tego typu firmach bowiem bardzo wysokie i powodują, że te z opłacalnością nie mają kompletnie nic wspólnego. Aby zatem nie dać się oszukać jak najbardziej warto skorzystać z alternatywnych metod wymiany, które niosą za sobą znacznie więcej korzyści. Takie metody są na szczęście bardzo łatwo dostępne.

Najlepsze kursy tylko w internecie

Prawdopodobnie wiele osób chcących zakupić walutę słyszało o kantorach internetowych czy giełdach walut. Dzięki swojej opłacalności rozwiązania te stale zyskują na rozpoznawalności wśród klientów. Mają również coraz większy udział w całym rynku wymiany walut. Warto zatem poważne zastanowić się nad tym czy nie rozpocząć systematycznego korzystania z nich. Takiego korzystania, które przełoży się na poważne konsekwencje i będzie bardzo opłacalne dla każdej osoby. Takie działanie niesie za sobą bowiem duże oszczędności.

Kantory online

Kantory internetowe w bardzo krótkim czasie zdobyły naprawdę wysoką rozpoznawalność. Zawdzięczają to oczywiście swojej opłacalności oraz wysokim komforcie wymiany. Spready walutowe w tych kantorach wynoszą średnio 1%. Przekłada się to na oszczędność w stosunku do banków na poziomie nawet 6%. Możliwy zysk jest zatem dość wysoki. Przy wyjazdach przełoży się na większą ilość pieniędzy w portfelu.

Wymiana społecznościowa

Kolejne rozwiązanie jeżeli chodzi o wymianę walut to platformy wymiany społecznościowej. Ich oferta często jest jeszcze korzystniejsza niż kantorów online. Kursy kupna oraz sprzedaży są bowiem ustalane przez samych użytkowników. Ci mogąc zatem kierować się różnymi aspektami i ustalać kursy na bardzo niskim poziomie. Często tak się dzieje, a sam zakup waluty jest dzięki temu bardzo opłacalny. Przy planowaniu wyjazdu jak najbardziej zatem warto wziąć pod uwagę również tę formę wymiany waluty, ponieważ potrafi nieść ona za sobą wysokie korzyści. Przykładowe kursy euro na największej giełdzie wymiany walut, można znaleźć tutaj: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ .GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009