Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » W Wielkiej Brytanii jak w Beskidach? Góry Kambryjskie czekają na ...

Wypożyczyć auto? Czemu nie ?

Wypożyczyć auto? Czemu nie ?


Data: 23 listopada 2016

W Wielkiej Brytanii jak w Beskidach? Góry Kambryjskie czekają na turystów


Nie ma wątpliwości, że polskie góry są najpiękniejsze – wiedzą o tym wszyscy turyści, którzy co roku przemierzają szlaki w Beskidach, Karkonoszach czy Tatrach. Czasem warto jednak poznać inne góry i przemierzyć szlaki, które znajdują się na ich obszarze. Jednymi z dość bliskich i łatwych dla turystów gór są Góry Kambryjskie w Walii.

Spakuj plecak i ruszaj w drogę

Do Wielkiej Brytanii można bez trudu dostać się samolotem z większości polskich lotnisk obsługujących loty międzynarodowe. Żadna z linii lotniczych nie oferuje jednak lotów bezpośrednio do Walii, co powoduje konieczność wybrania lotu np. do Londynu i przesiadki na inny środek transportu. Innym sposobem dotarcia do Walii jest przejazd autokarem lub busem z Polski. Po dojechaniu do jednego z walijskich miast warto wypożyczyć samochód w agencji takiej jak https://www.maxes-angels.com/. Dzięki takiemu rozwiązaniu będzie można bez trudu dojechać do wybranych szlaków nawet, gdy będą oddalone od siebie o kilkadziesiąt kilometrów.

Po Górach Kambryjskich wędruje się łatwo, gdyż większość grzbietów jest niska – ich wysokość nie przekracza najczęściej 600 m. Góry oferują jednak wspaniałe widoki, gdyż niemalże w ogóle nie porastają ich raty. Drzewa rosną jedynie w najniższych partiach dolin, gdzie znajdują się liczne zbiorniki retencyjne. Na łąkach porastających grzbiety gór pasą się owce, a poszczególne pastwiska rozdzielają od siebie kamienne murki. Charakter walijskich gór jest dzięki temu zupełnie odmienny od tego, jaki zna się z Polski.

Snowdonia

Najwyższa, wysunięta na północ część Gór Kambryjskich jest nazywana Snowdonią od nazwy szczytu Snowdon. Jego szczyt znajduje się na wysokości 1085 m n.p.m. Widok ze szczytu jest piękny, jednak warto wejść na górę jedynie w czasie dobrej pogody ze względu na częste mgły. Osoby, które chcą nieco odpocząć od pieszych wędrówek, mogą wjechać na Snowdon kolejką parową, działającą od 1895 roku. Na obszarze Snowdonii utworzony Park Narodowy Snowdonia. Utworzono go w 1951 roku w celu chronienia różnorodności krajobrazu i bogactwa natury starych, zniszczonych już Gór Kambryjskich.

Ciekawostką jest, że Snowdonia jest uznawana za centrum języka walijskiego. Ponad 60% mieszkańców regionu porozumiewa się nim na co dzień, rezygnując ze znanej Polakom ze szkół odmiany języka angielskiego. Dla wielu mieszkańców Snowdonii walijski jest nawet pierwszym językiem urzędowym, co powoduje niekiedy trudności w porozumiewaniu się z turystami.GaleriaKomentarze

 

  • dodano listopada 6, 2017 09:02

    Dodany przez: Ola , temat: odp

    myśle że od czasu dodania wpisu troche sie to poprawiło przynajmniej patrząc po statystykach

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009