Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Bezpieczniej na drodze podczas świątecznego wyjazdu w góry

Droga w górach

Droga w górach


Data: 19 grudnia 2016 Region: Góry

Bezpieczniej na drodze podczas świątecznego wyjazdu w góry

Polacy coraz chętniej deklarują spędzanie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku poza domem. Często wybierają wyjazdy w góry, gdzie śnieg, góralskie tradycje, kolędy i biesiadowanie przy kominkach pozwalają poczuć prawdziwą magię tego okresu. Podczas planowania takiego wyjazdu warto pamiętać o bezpiecznym dotarciu na miejsce oraz o powrocie do domu – zwłaszcza, jeśli wyjazd wiąże się z podróżowaniem własnym samochodem.

Zatłoczone drogi

Kierowcy podróżujący na święta w polskie góry muszą liczyć się z przejazdem zatłoczonymi drogami, które często są oblodzone i zaśnieżone, nawet gdy w innych rejonach kraju śniegu brakuje. Drogi w Beskidach są w tym okresie znacznie trudniejsze do przejechania niż jesienią czy wiosną, na co niejeden kierowca nie jest w ogóle przygotowany – zwłaszcza ten, który nigdy wcześniej nie jechał w tym okresie w góry. Najważniejsze jest bezsprzecznie zadbanie o opony zimowe i uzbrojenie się w cierpliwość, gdyż jazda może być powolna, gdy na drogach pojawią się świąteczne korki.

Zaleca się, by na świąteczny pobyt w górach wyjechać o co najmniej godzinę wcześniej niż się planowało. Jest to istotne ze względu na wypadki, które nierzadko mają miejsce w tym okresie, a także ze względu na wzmożone kontrole policji, spowalniające ruch. Wyjeżdżając z domu wcześniej, uniknie się niepotrzebnego stresu i związanego z nim nadmiernego pośpiechu.

Jeżeli podróż jest długa, warto zabrać ze sobą nieco przekąsek oraz ciepłe napoje, by móc posilić się podczas powolnej jazdy. Dodatkowo przydatne mogą być zabawki dla dzieci oraz płyty z ulubioną muzyką, które pomogą rozładować napięcie i dotrzeć w Beskidy w doskonałym, świątecznym nastroju.

Wsparcie w razie wypadku

Dobrze jest również zadbać o możliwość skorzystania z ubezpieczenia podróżnego, obejmującego pomoc drogową i wsparcie w razie wypadku. Dzięki polisie z assistance, podróżujący w góry otrzymają niezbędną pomoc w dotarciu na miejsce oraz pieniądze na naprawę pojazdu. Dodatkowo polisa pokryje koszty związane z ewentualną pomocą medyczną dla uczestników wypadku.

Aby uniknąć niepewności podczas starania się o wypłatę odszkodowania, warto przed wyjazdem wyposażyć samochód w wideorejestrator. Vehicle Camera ułatwi drogówce prowadzenie czynności i sprawi, że funkcjonariusze szybciej wskażą, kto spowodował kolizję i powinien ponieść za nią karę. Dla kierowców wyjeżdzających na Boże Narodzenie i Nowy Rok jest to spore ułatwienie, gdyż pozwala szybciej wrócić na trasę i kontynuować podróż w góry. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009