Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Zima w Beskidach

Zimą w Beskidach - widok

Zimą w Beskidach - widok


Data: 13 stycznia 2017 Region: Beskidy

Zima w Beskidach

Sporej części społeczności góry obsypane śniegiem kojarzą się z możliwością uprawiania sportów zimowych. Początek roku to dobry czas by wybrać się na narty czy snowboard w szczególności, że Beskidy to prawdziwy raj dla miłośników tego rodzaju aktywności fizycznej. Ale przecież nie każdy lubi jeździć po górach z przyczepionymi dwoma deskami do nóg. Dla przeciwników narciarstwa prezentujemy więc ciekawą alternatywę jaką jest spacer po beskidzkich dolinach.Góry dostępne dla turystów przez cały rok
Niektórzy wychodzą z założenia, że zima to nie jest dobry czas na spacer po górach. Nic bardziej mylnego. Wystarczy jedynie odpowiednio przygotować się do wycieczki, by śnieg i niska temperatura nie były nam straszne. W pierwszej kolejności należy przyłożyć dużą wagę do wyboru trasy, która powinna być w miarę prosta i krótka, dodatkowo w przypadku pogorszenia się warunków pogodowych powinniśmy mieć możliwość jej skrócenia. Długie trasy na Babią Górę czy Pilsko powinny wybierać jedynie doświadczone osoby, które umieją radzić sobie w trudnych warunkach. Zwykli ludzie spacerujący po górach od czasu do czasu najlepiej jak będą poruszać się przetartymi szlakami do górskich schronisk lub urządzą krótkie spacery po beskidzkich dolinach.

Rękawiczki i czapka to nie wszystko
Nie wolno zapomnieć o odpowiednim ubiorze. W tym przypadku buty są jednym z najważniejszych elementów ubioru. Powinny być odpowiednio dopasowane do stopy i sięgać za kostkę. Dodatkowo przed wyjściem w góry należy je odpowiednio zaimpregnować, dzięki czemu podczas wycieczki nie będą przemakać. Pamiętajmy także, że buty powinny posiadać twardą powierzchnię, która nie będzie sprawiać kłopotów jeśli założymy na nie raki, gdyż kupujemy raki do butów, a nie na odwrót. Warto zaopatrzyć się również w stuptuty, które zapobiegną dostawaniu się śniegu do buta. Nie można zapomnieć o odpowiednim odzieniu. Kurtka i spodnie powinny zapewniać nam ciepło, a ciało musi mieć możliwość „oddychania”. Dodatkowo w przypadku wystąpienia opadów odzież nie może przemakać.

Pamiątka z wyprawy
Największą pamiątką przywiezioną z wyprawy będą nasze wspomnienia. Większość z nas nie zabiera ze sobą ciężkiego sprzętu fotograficznego w góry, by nie nosić zbyt dużych ciężarów, jednak zazwyczaj każdy ma przy sobie smartfona, przy pomocy którego można zrobić naprawdę dobrej jakości zdjęcia. Nie można jednak zapomnieć o tym, że w górach występują trudne warunki, przez co w każdej chwili możemy narazić nasze urządzenie na uszkodzenie. Warto przed wyprawą zatroszczyć się o ubezpieczenie dla smartfona (np. https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance), z którego w przypadku konieczności przeprowadzenia naprawy zostaną nam wypłacone środki na jej pokrycie.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009