Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Skoki spadochronowe w tandemie – z czym to się je?

Skok spadochronowy

Skok spadochronowy


Data: 23 stycznia 2017 Region: Beskidy

Skoki spadochronowe w tandemie – z czym to się je?


Najczęściej uważamy, że do skoków spadochronowych konieczne jest posiadanie specjalnego szkolenia, świetnej kondycji oraz zdrowia. W rzeczywistości jednak ze skoków może skorzystać niemalże każdy – to możliwe za sprawą skoków tandemowych!

Skoki spadochronowe w tandemie to wyjątkowa propozycja dla lubiących ekstremalne rozrywki. Jednak w ich przypadku nie ma konieczności posiadania żadnego specjalnego przygotowania, ponieważ odbywają się one w dwójkę. W skoku biorą udział pasażer, którym możesz zostać i ty, a także doświadczony instruktor spadochroniarstwa, który odpowiada za kwestie techniczne wydarzenia.


Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

W tandemie może skoczyć niemalże każdy – nie ma konieczności brania udziału w badaniach lekarskich, czasochłonnych szkoleniach, jak wspomnieliśmy na wstępie. Nie oznacza to jednak, że nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań. W skoku tandemowym nie powinny brać udziału osoby, które mają powyżej 115 kilogramów, a także chorują na epilepsję, mają niestabilność kręgosłupa czy ostrą niewydolność układu oddechowego lub krążeniowego.

Aby wziąć udział w skoku, należy wykonać rezerwację. Obecnie można zrobić to całkowicie przez internet, dlatego nie trzeba w ogóle wychodzić z domu. Należy wskazać na miejsce i datę skoku oraz wybrać jego wariant. Do dyspozycji ma się skoki z 3 lub 4 tysięcy metrów oraz można wybrać filmowanie i fotografowanie skoków.


Skok spadochronowy krok po kroku

Wyznaczonego dnia i godziny należy pojawić się w strefie spadochronowej. Na miejscu uczestnik bierze udział w skrótowym przeszkoleniu przygotowawczym oraz otrzymuje odpowiednie wyposażenie (gogle, kombinezon). Następnie wszyscy wchodzą do samolotu, który wynosi uczestników na wspomnianą wysokość. Ma ona wpływ na swobodne spadanie, czyli bez otwartego spadochronu – dla skoku z 3 tysięcy metrów to 30 sekund, z kolei dla 4 tysięcy metrów to około 60 sekund. Swobodne spadanie przez wielu jest określane mianem najbardziej emocjonującego momentu w życiu!

Po tych niezapomnianych wrażeniach, na pułapie 1,5 tysiąca metrów, pilot tandemu otwiera spadochron. Od tego momentu przez kilka minut szybuje się na otwartym spadochronie i można wtedy pooglądać piękne widoki. Lądowanie odbywa się na trawiastym lądowisku – nie ma ryzyka kontuzji, ponieważ za wszystko także odpowiada instruktor.


Ile trzeba zapłacić za skok w tandemie?

Mogłoby się wydawać, że za skok spadochronowy w tandemie trzeba będzie zapłacić dość dużo. W rzeczywistości jednak wcale nie jest to bardzo wysoki wydatek – za najtańszy skok z 3 tysięcy metrów trzeba zapłacić około 500 złotych, natomiast za ten z 4 metrów około 700 metrów. Także można wykupić usługę filmowania skoków – to około 300 złotych dodatkowo. Ośrodki organizujące skoki mają też wiele promocji dla klientów.

Do wzięcia udziału w skoku spadochronowym w tandemie zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive, który działa na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Również prowadzi skoki w takich lokalizacjach jak Przasnysz, Gliwice oraz Pruszcz Gdański. Pełna oferta znajduje się na stronie: https://skydive.pl.GaleriaKomentarze

 

  • dodano września 8, 2017 12:36

    Dodany przez: Belitfos , temat: skok

    Ja bym chciał sobie skoczyć ale nie w tandemie tylko solo tak sam z siebie

  • dodano września 8, 2017 12:36

    Dodany przez: Belitfos , temat: góry

    dlatego wlasnie lubie góry

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009