Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » W górach jest wszystko…

Górski krajobraz

Górski krajobraz


Data: 17 lutego 2017

W górach jest wszystko…

Być może świat dzieli się na tych, którzy kochają góry i na tych, z którymi nie ma, o czym rozmawiać, ale prawdą jest, że gdy poznajesz drugiego człowieka, od razu wiesz, że łączy was coś więcej niż miejsce pracy, wspólne pasje czy grono znajomych. Ludzie otwarci na długie wędrówki, kilkugodzinne zjazdy na nartach i na niesamowite widoki są wyjątkowi.

Dlaczego?
Góry dają możliwość prawdziwego odpoczynku, oderwania się od rzeczywistości nizin tylko i wyłącznie po to, by znaleźć wewnętrzny spokój. To niby nic trudnego, ale nawet jeśli wybierasz się na szlak ze znajomymi, to w praktyce wędrówka pozwala ci być prawdziwie tylko ze sobą. Zdobywanie szczytów i przełęczy to tylko (albo aż) pokonywanie własnych słabości, otwieranie się na sięganie wyżej i dalej, ale dla każdego piechura wędrówka to osiąganie celu założonego poprzedniego dnia. Dokładnie tak jak w życiu, tylko w sposób bardziej wymierny.

Czego potrzebujesz?
Przede wszystkim przekonania, że dasz radę. Umiejętności oceny zmieniającej się pogody i dobrego sprzętu. Nieraz spotkasz na szlaku ludzi nieprzygotowanych. Na początku będzie cię to śmieszyć, potem denerwować, bo przecież nieodpowiednie buty to także zagrożenie dla innych wędrowców. A ty chcesz po prostu iść w górę, podziwiać piękno, zmęczyć się, zdobywając szczyt i bezpiecznie zejść na dół. Wyprawy w góry uczą przede wszystkim pokory wobec własnych możliwości i ograniczonego zaufania w stosunku do innych. Przecież tak jak góry potrafią być piękne, tak samo bywają niebezpieczne nawet na najbardziej popularnych szlakach. Do wędrówki warto przygotować się kondycyjnie, zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, nowoczesne aplikacje często ratujące życie i odrobinę wyobraźni, by wiedzieć, kiedy trzeba wrócić do domu.

Ciesz się górskimi wyprawami
Świeżym powietrzem, odpoczynkiem, widokami i pokonywaniem własnych słabości. Góry mają to do siebie, że są piękne o każdej porze roku i warto pamiętać, że każda z nich stawia przed wędrującym inne wymagania. Szlaki łatwe do pokonania latem, zimą stają się zdecydowanie mniej bezpieczne, a zmienność pogody wcale nie dotyczy bardzo wysokich gór, bo wielu z bardzo doświadczonych przewodników górskich zginęło właśnie w ich niższych partiach. Pokonywanie gór, to pokonywanie siebie. Miłośnicy wędrowania, narciarstwa oraz wspinaczek nie wyobrażają sobie urlopu na nizinach. Jeśli więc kochasz góry, korzystaj z naturalnego piękna, jakie mamy w Polsce i za granicą. Zdobywaj, odpoczywaj, rozkoszuj się widokami, by z nową energią wrócić do codziennych zadań, które rozliczysz w PIT 2016.

Sponsorem artykułu jest firma PITAX, która pomoże rozliczyć Ci PIT 2016


GaleriaKomentarze

 

 • dodano listopada 6, 2017 09:00

  Dodany przez: Ola , temat: odp

  Nie dziwie się dlatego że wiekszość ludzi nawet latem woli jechać w góry niż nad może ;)

 • dodano września 8, 2017 13:54

  Dodany przez: Bartek , temat: Klimat

  I jest to co najważniejsze ten klimat dla którego tu wracam

 • dodano września 8, 2017 12:36

  Dodany przez: Belitfos , temat: góry

  Dlatego właśnie lubię góry

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009