Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Co można kupić w sklepie turystycznym?

Co można kupić w sklepie turystycznym?

Data: 31 marzec 2017 Region: Góry

Co można kupić w sklepie turystycznym?

Rosnące zainteresowanie różnymi formami aktywności, na przykład turystyką rowerową, trekkingiem czy wspinaczką górską, zaowocowało pojawieniem się na polskim rynku wielu wcześniej mało znanych marek – producentów sprzętu, obuwia i odzieży turystycznej nowej generacji.

Tego typu asortyment w warunkach polskich najczęściej dystrybuowany jest przez wyspecjalizowane sklepy turystyczne lub sklepy sportowe i tam najłatwiej znaleźć przedmioty, które mogą zainteresować współczesnego turystę – osobę, która swój wolny czas lubi spędzać aktywnie i w związku z tym oczekuje dla tej aktywności właściwego wsparcia.

Co charakterystyczne dla polskiego rynku, znajdziemy na nim wiele internetowych sklepów turystycznych i nieco mniej sklepów w wersji tradycyjnej, czyli sklepów stacjonarnych. Te ostatnie najczęściej lokowane są w dużych galeriach handlowych, w związku z czym dostęp do nich jest do pewnego stopnia ograniczony, zwłaszcza z perspektywy osób mieszkających w małych miejscowościach lub na wsi. Internetowe sklepy turystyczne rozwijają się natomiast niezwykle prężnie, stale poszerzając swój asortyment o kolejne kategorie produktów. A co dokładnie możemy kupić w tego typu sklepach?

W związku z tym, że są to sklepy turystyczne, ich podstawowy asortyment to oczywiście klasyczny sprzęt turystyczny tj. namioty, śpiwory czy inne wyposażenie biwakowe. Prócz tego, w tego typu sklepach sprzedawane są również akcesoria trekkingowe i specjalistyczny sprzęt wspinaczkowy. Dodatkowo, niektóre sklepy tego typu posiadają także osobne działy ze sprzętem dedykowanym dla osób pasjonujących się narciarstwem i innymi sportami oudoorowymi tj. kolarstwo górskie, Nordic Walking czy biegi przełajowe. W sklepach turystycznych znajdziemy również takie kategorie produktów jak odzież i obuwie.


Asortyment turystyczny

Ta niezwykle rozbudowana kategoria produktów obejmuje cały szereg przedmiotów, sprzętów i akcesoriów, które w jakiś sposób związane są ze sportem i szeroko pojmowaną turystyką. W tej kategorii znajdziemy zatem zarówno typowy sprzęt turystyczny związany z biwakiem tj. namioty, śpiwory i maty do spania, plecaki i torby, a także akcesoria związane z kuchnią turystyczną: naczynia, sztućce, kuchenki, termosy, kubki, a także jedzenie liofilizowane i napoje, jak również przedmioty związane z turystyką miejską tj. paszportówki, peleryny, torby miejskie, mapy i wiele innych przedmiotów, które wpłyną na poprawę komfortu zwiedzania lokalnych atrakcji.

Oczywiście to jaki rodzaj i ile sprzętu typowo turystycznego znajduje się w ofercie danego sklepu turystycznego, zależy od samego sklepu. Im większy sklep, tym większy jego asortyment. W zdecydowanej większości przypadków, jeśli już odwiedzimy sklep turystyczny, bez problemu powinniśmy w nim znaleźć podstawowy zestaw przedmiotów potrzebnych w podróży oraz tych akcesoriów, które mogą przydać się nam podczas biwaku w terenie.

 

Odzież i obuwie

To coraz bardziej rozbudowana kategoria produktów obejmująca setki, jeśli nie tysiące różnych modeli specjalistycznego obuwia i odzieży dedykowanej do zastosowań outdoorowych. W zależności od specjalizacji konkretnego sklepu turystycznego może być to odzież i obuwie typowo miejskie, jak również odzież treningowa, trekkingowa, dedykowana dla miłośników wspinaczki czy narciarstwa.


Wspinaczka

W ofercie sklepów turystycznych bardzo często trafimy na asortyment, który w jakiś sposób związany jest z górami. Najczęściej jest to odzież i obuwie przeznaczone do osób uprawiających trekking i pasjonatów turystyki górskiej. Czasami są to jednak bardziej specjalistyczne sprzęty dla osób zajmujących się wspinaczką wysokogórską tj. buty wspinaczkowe, liny i taśmy, uprzęże i specjalistyczne akcesoria wspinaczkowe, kaski, czekany i wiele innych.


GaleriaKomentarze

 

  • dodano wrzesień 12, 2017 13:26

    Dodany przez: Adam , temat: góry

    W górach pełno jest sklepów i stoisk z tym serami oscypkowymi ale to nie są prawdziwe oscypki.

  • dodano wrzesień 11, 2017 11:16

    Dodany przez: Waldek , temat: Zaopatrzenie

    No ja właśnie jestem przed zakupami fajna sprawa warto się zaopatrzyć w potrzebne rzeczy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009