Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Wypoczynek w Polsce - gdzie na urlop i wakacje w marcu?

Wypoczynek w Polsce - gdzie na urlop i wakacje w marcu?

Dziewicze, malownicze jeziora i Mazury

Skoro może nie góry i nie Śląsk, to czemu nie Mazury. Co prawda region ten najchętniej odwiedzany jest w miesiącach letnich, ze względu bogactwa akwenów do kąpieli, ale również i wiosną może być atrakcyjny. Cisza, która tam panuje, z pewnością pozwoli odpocząć po zapracowanej zimie, zwłaszcza osobą mieszkającym na co dzień w zatłoczonych miastach. Ta Karina Tysiąca Jezior to miejsce idealne do szukania pierwszych oznak wiosny.

A może rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?

Bieszczady. Dziewicza, górska kraina. Tak bardzo jeszcze nieodkryta i niezmieniona przez człowieka. Idealne miejsce dla osób kochających górskie wędrówki. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie nie szuka się knajpek, nietypowych atrakcji a jedynie chce się czym prędzej wejść na szlak. Wiosna w Bieszczadach jest z pewnością cieplejsza niż w Tarach, ale wychodząc na szlak warto pamiętać o ciepłym ubraniu i dobrym sprzętem. Pogoda w górach zawsze możne zaskoczyć. Najlepszym zwieńczeniem wysiłku na szlaku jest widok rozciągający się ze szczytów np. Tarnicy, Rozsypańca. Zresztą kto temu nie wierzy, niech posłucha cudownych bieszczadzkich piosenek, które poruszą jego wyobraźnie i zachęcą do tej dzikiej wyprawy.


Data: 31 marca 2017

Wypoczynek w Polsce - gdzie na urlop i wakacje w marcu?

Urlop w marcu to nie lada wyzwanie w przygotowaniu odpowiednich wakacji i wybraniu tego właściwego miejsca. Trzeba przemyśleć całą logistykę wyjazdu i przygotować się na kaprysy pogody, bo w końcu nie bez znaczenia jest to, co głosi przysłowie, że „w marcu jak w garncu”. Zatem jeśli planujemy spędzić ten czas nie przekraczając granic naszego państwa, mamy do dyspozycji np. chłodny jeszcze o tej porze roku Bałtyk lub kilka wariantów wciąż dość zimowych gór. Ewentualnie zawsze można zwiedzić któreś z większych miast bądź równie malownicze ich peryferie i mniejsze miasteczka.

Morze i plaża

Rozległy dostęp do Morza Bałtyckiego pozwala Polakom spokojnie korzystać z tego typu atrakcji przez cały rok. Zimą co prawda morze nie zachęca do kąpieli, ale za to można spokojnie spacerować po rozległych plażach, wdychając czyste, morskie powietrze. Plaże w marcu nie przypominają niczym tych z wakacyjnych miesięcy, na których tłoczy się tłum opalających się wczasowiczów i kapiących się w akwenie osób. Koniec zimy i początek wiosny to idealny czas na spokojne wędrówki brzegiem morza, czy podziwianie morskich krajobrazów. Kurorty nadmorskie czekają na swoich turystów cały rok, z chęcią ugoszczą ich smaczną, świeżą rybą i tutejszymi smakołykami. Bojąc się nudy, która może gościć w tych mniejszych ośrodkach nadmorskich, zawsze można zdecydować się na spędzenie wakacji blisko Trójmiasta. Gdy znudzą się wędrówki po opustoszałych plażach i chłód wiejący znad morza zawsze można skorzystać z oferty turystycznej Gdańska, Gdyni czy Sopotu. Przystanków turystycznych tam nie brakuje, wiele zabytków, muzeów czy nawet regionalnych knajp i sklepików, zapewni wycieczkowiczom miłe chwile i niezapomniane wrażenia.

Zakopane i Tatry

Równie malowniczych gór w naszym kraju nie brakuje. Cała południowa część Polski rozciąga się wzdłuż Karpat. Najbardziej lubiane i najchętniej odwiedzanie, nie tylko przez polskich turystów, ale również i zagranicznych, są Tarty na czele z Zakopanem. Typowo góralskie klimaty, doskonale pozwolą zapomnieć o wielkomiejskim zgiełku. W tym mieście panuje magiczna atmosfera, z góralską nutą i pysznym regionalnym jedzenie. W każdym momencie spacerując po Krupówkach, można skosztować pysznych oscypków podawanych na różne sposoby. Jeśli mowa o atrakcjach, tych również nie brakuje czy to w centrum miasta, czy na obrzeżach. Wiadomo, że wybierając się w góry, nikt nie chce jedynie spacerować po deptaku. Dlatego liczne, dobrze przygotowane szlaki turystyczne zachęcają do wejścia w różne partie gór. Dla różnie zaawansowanych miłośników górskich wędrówek znajdzie się trasa o odpowiedniej trudności. Tatrzański Park Narodowy to miejsce, gdzie co krok można zachwycać się pięknymi widokami oraz cudowną fauną i florą. Wyjście do Doliny Pięciu Stawów, wjazd na Gubałówkę czy podjęcie się drapania na szczyty np. Giewont, mogą okazać się jednymi z najlepszych przygód podczas wakacji. Zakopane posiada doskonale rozwiniętą bazę noclegową. Niezależnie czy wybierzemy agroturystykę, czy hotel, zawsze w tle będę otaczać nas górska atmosfera.

Karpacz i Karkonosze

Zupełnie niedaleko od Zakopanego kolejna górska baza wypadowa – Karkonosze. Góry mniej odkryte i wciąż zadziwiającej. Jest tutaj spokojniej, ale turystów również nie brakuje czy to zimą, czy latem. Natomiast jeśli chcemy szukać pierwszych oznak wiosny, jest to miejsce wręcz wymarzone do takich wycieczek. W centrum tego regionu króluje Karpacz, tuż u podnóża pięknej Śnieżki. Uznawany jest za najpiękniejszy ośrodek turystyczny na Dolnym Śląsku. Cudownych tworów krajobrazu z pewnością tam nie brakuje, liczne potoki górskie, dolina rzeki Łomnicy, przełęcze, wszystko to układa się w krajobraz iście baśniowy. Samo położenie geograficzne tego miasta jest zaskakujące, leży ono bowiem na wysokości 480 m n.p.m. oraz 900 m p.p.m. Ta szeroka rozpiętość zapewnia wiele atrakcji i nadaje temu miejscu nietuzinkowy charakter. Na pobliskiej Śnieżce wybudowano Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne, które już swoją bryłą architektoniczną stanowi ciekawy punkt turystyczny. W Karpaczu nie brakuje idealnych warunków do uprawiania sportów zimowych, z których o tej porze roku można jeszcze spokojnie skorzystać. Jeśli chodzi o dostępność baz noclegowych, podobnie jak w Zakopanym nie ma z ty problemu. Najchętniej odwiedzanym w Karpaczu pensjonatem jest Leśny Dwór, który słynie z dobrze przystosowanych apartamentów oraz profesjonalnej obsługi. Goście mają do dyspozycji różnego rodzaju pokoje oraz atrakcje mieszczce się w budynku pensjonatu. Leśny Dwór zapewnia również swoim wczasowiczom zniżki na różnego rodzaju atrakcje zlokalizowane w Karpaczu oraz innych częściach Karkonoszy.

Śląsk aktywnie

Będąc już w Karpaczu, można przedłużyć swoje wakacje i skorzystać z ofert turystycznej Śląska. Co prawda do niedawna miejsce to kojarzyło się głównie z przemysłem górniczym i zabrudzonymi miastami, jednak w ostatnich latach region ten zyskał sporo na znaczeniu. Wyraźnie zmieniające się Katowice, które powoli stają się jednym z większych ośrodków kulturalnych w kraju, mają sporo do zaoferowania. Turystyka oparta na dziedzictwie kulturalnym regionu, w tym przypadku górnictwie ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Kopalnie przystosowane do zwiedzana, z różnymi pakietami turystycznymi (np. Kopalnia Guido), w samych Katowicach Muzeum Śląskie perfekcyjnie prezentujące tamtejsze dziedzictwo, Park Śląski, Zoo czy Planetarium. W ramach tej Metropolii można aktywnie spędzić nawet kilka dni, zwłaszcza, że do zwiedzania takich miejsc nie trzeba upalnego lata, wystarczy początek ciepłej wiosny.




Galeria



Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009