Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Niezbędnik podróżnika - jak przygotować się na wyprawę w góry

Niezbędnik podróżnika - jak przygotować się na wyprawę w góry

Data: 26 lipca 2018

Niezbędnik podróżnika - jak przygotować się na wyprawę w góryCo należy spakować w góry?

Pakowanie się przed podróżą rzadko należy do naszych ulubionych czynności. Działamy wtedy pod presją naszego umysłu, który jest bardzo skoncentrowany na tym, żeby nie zapomnieć czegoś, co będzie nam niezbędne w podróży. Niestety, często zdarza się tak, że zapominamy o czymś bardzo ważnym. Czasem wyjeżdżamy nawet z przeświadczeniem, że nie wzięliśmy ze sobą jakiejś ważnej rzeczy i myślimy o tym, co też to może być. Przypominamy sobie zazwyczaj o tym zapomnianym przedmiocie wtedy, kiedy jest już za późno.

Pomogę wam dzisiaj opracować wasz własny niezbędnik podróżnika. Jeśli zastosujecie się do przeczytanych poniżej wskazówek, wasze pakowanie się stanie się znacznie łatwiejsze, przyjemniejsze i skuteczniejsze. Wśród zabieranych w podróż rzeczy, zawsze znajdują się te bardziej ważne i mniej ważne.

Przed wyjazdem zawsze warto dowiedzieć się o bieżącej pogodzie oraz o wiadomościach dotyczących danego regionu - tu najlepiej sprawdzi się blog o podróżach i podróżowaniu. Przedmiotami, których nie możemy pominąć są zawsze dokumenty, klucze i pieniądze (jak również karty do bankomatu). Umieśćmy je zatem na pierwszym miejscu naszej listy rozpoczynającej niezbędnik podróżnika. Następny na liście ważności jest telefon i ładowarka. W dzisiejszych czasach podróżowanie bez telefonu jest mało prawdopodobne. Działający telefon jest bardzo potrzebny, nawet ze względu na nasze bezpieczeństwo.

Kolejnym etapem jest pakowanie środków czystości i przeznaczonych do higieny. Zabieramy szczoteczkę i pastę do zębów, szczotkę lub grzebień do włosów, mydło, szampon, ewentualnie krem do rąk. Ręczniki przydadzą się na pewno przynajmniej dwa: mały i duży.


Co zabrać w podróż - o czym pamiętać i co warto pominąć?

Jeśli zamierzamy w podróży prać ubrania i myć naczynia, warto zastanowić się nad zabraniem proszku do prania i płynu do mycia naczyń. Zwłaszcza wtedy, gdy potrzebne są ich małe ilości. Możemy je jeszcze w domu przesypać lub przelać do mniejszych pojemników. Nie będziemy musieli kupować ich w podróży i dźwigać ze sobą wielkich opakowań. Warto też wziąć przynajmniej jedną ściereczkę do naczyń. Nie zapominajmy o chusteczkach higienicznych, które przydają się do wszystkiego.

Następnymi na liście są bielizna osobista i ubranie. Tutaj należy postępować według uznania i zabierać takie rzeczy, które uważamy za odpowiednie. Kierujmy się zasadą, by mieć przynajmniej dwie lub trzy zmiany czystej bielizny i ubrań. W zależności od długości podróży liczba ta wzrośnie lub zmaleje. Pamiętajmy też o butach na zmianę, ewentualnie klapkach do kąpieli.

Kolejną rzeczą, jaką powinniśmy mieć przy sobie jest podręczna apteczka. Znaleźć się w niej powinny przede wszystkim tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, plastry, bandaż, jodyna lub inny środek odkażający.

Jeśli jedziemy w podróż z dzieckiem, musimy spakować także rzeczy dla niego. W zależności od wieku dziecka, będą to różne niezbędne przedmioty. Dla niemowlaka trzeba pakować wszystko przy zwykłym wyjściu, także mamy na pewno mają te zagadnienia opanowane. Przed wyjazdem warto sprawdzić dany obiekt noclegowy - w co jest wyposażony, a ewwentualnie dopytać o dodatkowe usługi. Często przydatny moze być tu także blog o ciekawych miejscach w Polsce. Przy większym dziecku, pakujemy to, co dla osób dorosłych. Ubrania zazwyczaj w większych ilościach, z uwagi na to, że dzieci częściej je brudzą. Nie zapominajmy także o dodatkowych przedmiotach pomocnych naszym dzieciom w opanowaniu nudy podczas podróży i o zabawkach.

Na koniec zabierzmy na nudę także coś dla siebie. Dobra może okazać się np. książka tradycyjna, bądź w postaci elektronicznej, kolorowe magazyny, odtwarzacz MP3 – w zależności od tego co preferujemy. Kiedy już jesteśmy spakowani, podróż będzie na pewno przyjemna, a my będziemy cieszyć się przyjemnym komfortem sytuacji, w której niczego ważnego nie zapomnieliśmy. Oczywiście, należy także pamiętać o rezerwacji noclegów (noclegi Beskidy)! Weź ze sobą potwierdzenie rezerwacji wraz z dokumentem tożsamości.

Udanej podróży!


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009