Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Dlaczego warto wysłać dziecko na zimowisko?

Obozy narciarskie - zimowiska

Obozy narciarskie - zimowiska


Data: 18 grudzień 2018 Region: Góry

Dlaczego warto wysłać dziecko na zimowisko?

Zimowisko to świetna forma spędzenia aktywnie czasu. Obozy zimowe realizowane są głównie podczas ferii zimowych. Organizatorzy proponują terminy wszystkich województw, aby każde dziecko mogło skorzystać z takiego wyjazdu. Dostępne są wówczas dojazdy kolonijne z większych miasto Polski. Nie każdy rodzic może pozwolić sobie na urlop lub na to by osobiście dowieźć dziecko przykładowo z Pomorza w góry. Jest to duże ułatwienie dla opiekunów. Dla dzieci i młodzieży jest to ciekawy wstęp zimowiska. Podczas wspólnej podróży uczestnicy poznają się nawzajem i miło spędzają ze sobą czas.

Obozy zimowe niemal zawsze odbywają się w atrakcyjnych miejscach. Jednak najwięcej osób wybiera góry. Podczas zimy panuje tam niezwykły klimat. Co ważne – nie brakuje tam śniegu! W północnej oraz środkowej Polsce jest on coraz rzadszym zjawiskiem. W górach dzieciaki mogą nacieszyć się tym pięknym, białym puchem otaczającym dosłownie wszystko. Dodatkowo dostępna jest tutaj dobra infrastruktura dla narciarzy, snowboardzistów, a nawet łyżwiarzy. Stoków jest wiele, a więc czy to początkujące dziecko, czy zaawansowany nastolatek, oboje znajdą coś odpowiedniego dla siebie. W Polsce najczęstszymi celami Podróży podczas zimy są: Zakopane, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Murzasichle, Karpacz, Szklarska Poręba, Szczyrk.


Zimowiska narciarskie oraz snowboardowe cieszą się największą popularnością. Przygodę z narciarstwem mogą zacząć już dzieci w wieku 6 lat, ze snowboardem niewiele starsze. Na zimowiskach dzieci uczą się w niewielkich grupach o takim samym stopniu zaawansowania pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Czas jazdy jest zróżnicowany, dziecko, które dopiero zaczyna naukę możliwe, że będzie miało już dość po 3 godzinach. Nastolatek dobrze już jeżdżący na nartach czy snowboardzie będzie chciał spędzić na stoku jak najwięcej czasu, dlatego 4-5 godzin dziennie to minimum. Podczas zajęć ważne aby uczestnicy mieli również czas na luźną jazdę. Każe zimowisko powinno przede wszystkim być bezpieczne i przyjemne.

Po zajęciach szkoleniowych uczestnicy mogą liczyć na mnóstwo zabaw. Zimowisko to czas radości i beztroski. Zjazdy z górek, lepienie bałwana, śnieżne bitwy, rzucanie śnieżkami do celu, kuligi – to elementy każdego udanego zimowiska. W ośrodkach na uczestników między innymi czekają gry planszowe, konkursy, zabawy integracyjne, gry zespołowe, wieczory filmowe z gorącą czekoladą. Ten rodzinny nastrój sprawia, że chciałoby się zostać na takim zimowisko jeszcze przez kolejny tydzień.

Dzieci oraz młodzież, którzy wybiorą zimowisko tematyczne będą mogli uczestniczyć w warsztatach poświęconych ich zainteresowaniom. Obecnie organizatorzy Turystyki proponują szeroki wachlarz zimowisk tematycznych. Dla dzieci uwielbiających malować oraz tworzyć idealnym wyborem będzie zimowisko artystyczne. Małym poszukiwaczom przygód do gustu przypadną zimowiska przygodowe oraz detektywistyczne. Dla wszystkich chłopaków nie lada gratką będą zimowiska survivalowe, dla chłopców, LEGO, minecraft, konstruktorskie i tym podobne. Tym, którzy czują rytm polecane są zimowiska taneczne, a nawet łyżwiarskie. Dzieci oraz młodzież, którzy marzą o karierze muzycznej świetnie odnajdą się na zimowisku gitarowym, wokalnym, musicalowym. Dla pasjonatów fotografii idealne będzie zimowisko fotograficzne. Pociechy chcące podszkolić swój język obcy mogą wybrać zimowisko językowe. Ci, którzy po prostu pragną wypocząć mogą wybrać zimowisko chilloutowe, na tym obozie relaks jest najważniejszy. Oferta jest bardzo bogata. Gwarantuje, że każde dziecko znajdzie coś idealnego dla siebie.

Niezależnie od tematyki zimowiska, każde dziecko może dzięki niemu poszerzać swoje zainteresowania, pielęgnować pasje, nabywać nowych umiejętności. Poza tym wyjazd na zimowisko uczy każdego samodzielności oraz asertywności. Podnosi także pewność siebie, otwiera na nowe rzeczy, miejsca oraz osoby. Wypoczynek w gronie rówieśników jest nie tylko przyjemny ale bardzo rozwijający. Wiele obozowych znajomości zmienia się z czasem w prawdziwe przyjaźnie.

Zimowiska tak jak i inne wyjazdy rozbudzają w dziecku czy też nastolatku ciekawość świata. Nowe, całkiem inne miejsca pokazują jak różnorodny potrafi być krajobraz, roślinność, zwierzęta a nawet ludzie i ich kultura. Dobrze zorganizowane zimowisko powinno zawierać w programie przynajmniej jedną wycieczkę. Dzięki temu dzieci będą mogły zobaczyć oraz poznać największe atrakcje danego miejsca. Na zimowiskach często organizowane są spotkania z lokalną grupą społeczną np. w górach realizowane są spotkania z góralami. Warsztaty takie odbywają się zawsze w wesołej i luźnej atmosferze. Dzieci mogą zobaczyć oryginalne stroje, posłuchać muzyki, pobawić się lokalne zabawy.

Na zimowiskach dzieje się tak wiele, że ciężko byłoby zapewnić tyle atrakcji dziecku w domu. Dla uczestników jest to przede wszystkim fantastyczna przygoda, o której pamiętać będą przez wiele lat. Dobrze zorganizowane zimowisko będzie zachętą do kolejnych wyjazdów, przed którymi uczestnicy nie będą mogli się oprzeć.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009