Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Wiosna w polskich górach - uroki Beskidów

Wiosna w Beskidach

Wiosna w Beskidach


Data: 4 kwietnia 2019 Region: Beskidy

Wiosna w polskich górach - uroki Beskidów

Beskidy wciąż domagają się odkrycia. Nie tak popularne jak Tatry czy Bieszczady opierają się komercji, zachowując dziewiczość i autentyzm. Sprawdź, czym Beskid Śląski może cię zachwycić wiosną! Zaplanuj wyjątkowy wyjazd w pojedynkę, w parze, ze znajomymi lub z rodziną. Przekonaj się, jak wiele dobra można zaczerpnąć z polskich gór i polskiej gościnności na południu kraju.

Beskid Śląski nie traci na atrakcyjności przez cały rok. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu, że szczególnego uroku nabiera wiosną, gdy przyroda budzi się z zimowego letargu, gdzieniegdzie pojawiają się pierwsze krokusy i przebiśniegi, a górskie zbocza zaczynają się zielenić. Warto w tym czasie przemierzyć malownicze serpentyny górskich szlaków i odwiedzić urokliwe miasteczka, łapiące chwilę wytchnienia po intensywnym sezonie narciarskim. Co warto zobaczyć wiosną w Beskidzie Śląskim? Podpowiadamy!


Wspinaczka na Skrzyczne

Wiosenny las poprowadzi cię na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego - Skrzyczne. Stojąca na nim wieża radiowo-telewizyjna sprawia, że nie sposób pomylić go z żadnym innym wzniesieniem. Z góry rozciąga się niesamowity widok na pozostałą część pasma górskiego, któremu uroku dodają unoszące się w powietrzu kolorowe paralotnie. Na Skrzycznem znajduje się również schronisko, gdzie warto nabrać sił przed dalszą trasą w stronę Baraniej Góry lub Przełęczy Salmopolskiej. Na szczyt, poza szlakiem pieszym, prowadzi także wyciąg linowy ze Szczyrku - przejazd nad koronami drzew dostarcza niemało wrażeń! W miasteczku warto się zatrzymać na dłużej, żeby przejść rozkwitającą wiosennymi kolorami ścieżką nad rzeką Żylicą i odwiedzić dwie piękne świątynie: Sanktuarium Matki Boskiej Szczyrkowskiej oraz zabytkowy, drewniany kościół św. Jakuba.


Koniaków - wioska na wzgórzu

Ze Szczyrku najlepiej obrać kierunek na Koniaków. To malownicza wioska położona na górskim zboczu, która zachwyca spokojem i zapierającymi dech w piersiach widokami. Te najpiękniejsze rozciągają się z popularnego punktu widokowego - Ochodzita. Zobaczysz stamtąd zieleniejące się górskie zbocza i wyrosłe u ich stóp wioski. Koniaków jest częścią tzw. Trójwsi Beskidzkiej, uchodzącej za jeden z najatrakcyjniejszych regionów w Polsce. Jej pozostałe człony tworzą piękna Istebna i Jaworzynka, gdzie stykają się ze sobą granice Polski, Słowacji i Czech.


Istebna - perełka Beskidu Śląskiego

Na mapie te miasteczka układają się w trójkąt, którego szczyt wyznacza Istebna. Góralska tradycja wydaje się tam wiecznie żywa, dzięki miejscom kultywującym pamięć o sztuce regionalnej i folklorze, takim jak warsztaty rodzimych artystów czy Chata Kawuloka z wystawą instrumentów muzycznych. Nie do przeoczenia jest także Gminne Centrum Kultury, w którym można zobaczyć największą na świecie koronkę, wykonaną przez koniakowskich koronkarzy. Istebną warto potraktować jako bazę wypadową do odkrywania uroków Beskidu Śląskiego. W tym miejscu rozpoczynają się bowiem malownicze, górskie szlaki, a w pobliżu znajdują popularne ośrodki turystyczne, np. Wisła. Atrakcyjnym miejscem na nocleg jest hotel spa w Beskidach Złoty Groń, położony na zboczu wzniesienia o tej samej nazwie.


Luksus w sercu Beskidu Śląskiego

Ten luksusowy hotel w górach oferuje mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci. Dość wspomnieć o kąciku i pokoju zabaw z grami i zabawkami oraz nowoczesnej strefie spa&wellness z ofertą dla całych rodzin. Zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało, relaksujące masaże, lecznicze kąpiele czy zajęcia na basenie to tylko mały wybór aktywności, jakie czekają w hotelowym centrum odnowy biologicznej. Po aktywnym wypoczynku spalone kalorie uzupełni wyśmienity posiłek w stylowej Restauracji w Beskidach Hotelu Złoty Groń. Potrawy w wykonaniu doświadczonego szefa kuchni to gwarancja niepowtarzalnego smaku i wysokiej jakości. Tak pełnego wrażeń dnia nie sposób zakończyć lepiej, niż relaksując się w przestronnym i przytulnym pokoju z bogatym wyposażeniem. Jest on połączeniem komfortu i estetycznej aranżacji w standardzie dla najbardziej wymagających.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009