Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Jak aranżuje się domy w górach?

Jak aranżuje się domy w górach?

Data: 17 czerwca 2019

Jak aranżuje się domy w górach?

Jeśli choć raz odwiedziłaś domek drewniany w górach z pewnością poczułaś jego klimat. Drewniane meble, futrzane dywany i kolorowe dodatki wprowadzają wyjątkowy klimat, który rozgrzeje nawet największe mrozy. Zaaranżowanie domku w górach nie jest takie trudne jak się wydaje. Jak zaaranżować dom w górach?


Górski salon

Aranżując dom w górach koniecznie należy zwrócić uwagę na salon. Nie powinno w nim zabraknąć miękkiej, dużej kanapy. Można zadbać o głębokie siedzisko, które w połączeniu z przyjemnym materiałem pozwala odpoczywać w komfortowych warunkach. W zakresie kolorystyki sofy warto postawić na neutralność, którą łatwo połączyć z dodatkami w postaci kraty, haftów, szydełkowych obszyć czy frędzli. Ciekawymi dodatkami będą również stołki z futrzanym obiciem. W salonie nie może oczywiście zabraknąć kominka - tego tradycyjnego bądź bio. Biokominek warto wypełnić gałęziami, które idealnie będą imitować drewno.

Górska kuchnia

Dom górski nie może istnieć bez kuchni pełnej drewnianych elementów. To one sprawiają, że nawiązuje swoim wyglądem do tradycyjnych, starych chat. Wystrój górskiej kuchni jest zdecydowanie pełen przepychu - zapomnij o minimalizmie. Wszelkie garnki, talerze, patery, świeczniki a nawet butelki stanowią właściwą dekorację. Obowiązkowo warto postawić na drewniany stół i krzesła. Konieczne są również naturalne dodatki - lampy, stołki, czy też pojemniki.

Wyjątkowa sypialnia

Urządzając górską chatę powinieneś również zadbać o klimat sypialni. To ona pozwoli Ci zasypiać i budzić się w wyjątkowo klimatycznym miejscu. Z pewnością nie powinno zabraknąć w niej ciężkich, drewnianych mebli, które poza trwałością wprowadzają klimat. W zakresie kolorystyki dodatków warto postawić na czerwień i brąz, pozwalające ocieplić wnętrze. W sypialni poza szafami i łóżkiem powinno również znaleźć się miejsce na wygodny fotel, na którym obowiązkowo powinien znaleźć się gruby pled, idealny na zimowe wieczory. Z uwagi na fakt, iż sypialnia to miejsce wypoczynku warto zadbać o to, by nie znajdowało się w niej zbyt wiele ozdób, które rozpraszając zakłócają spokój. Urządzając dom w góralskim stylu warto zadbać o obecność sprzętów sprzed wielu lat. Część z nich można nabyć od właścicieli starych domów, część kupić na pchlich targach czy aukcjach internetowych. Warto zadbać o obecność zarówno drewnianych mebli jak i dodatków. Urządzenie domu w góralskim stylu wymaga ogromu pracy i cierpliwości. Zwłaszcza w sytuacji, gdy remont przeprowadzany jest przez góralskich fachowców. Wykonują oni swoje prace dokładnie i rzetelnie jak nikt inny jednak często organizują nieplanowane przerwy w postaci urlopów, co znacznie wydłuża termin wykonania prac. Bez względu jednak na czas trwania remontu czy urządzania drewnianego, góralskiego domu - warto poświęcić wszystko. Wyjątkowy klimat, widoki - wszystko to wynagradza poświęcony czas i nerwy.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009