Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Rower elektryczny ma wiele zalet. Sprawdź te polecane rower ...

Rowerem po górach

Rowerem po górach


Jaki rower elektryczny wybrać?

Zakup roweru elektrycznego powinieneś poprzedzić pytaniem: "Gdzie będę nim jeździć?". Inny rower sprawdzi się w jeździe szosowej po miejskich ulicach i ścieżkach, a inny w tak wymagającym terenie, jak górskie czy chociażby leśne szlaki pełne korzeni, wzniesień i nierówności. Bogatszy w wiedzę na temat rowerów elektrycznych, przeanalizuj swoje potrzeby i znajdź rower idealny.

Data: 26 kwietnia 2022

Rower elektryczny ma wiele zalet. Sprawdź te polecane rower elektryczne!


Czy należysz do tych osób, które myślą, że rower elektryczny to taki, który nie wymaga pedałowania? Jeśli tak, to musimy Cię zmartwić. Jednak z całą pewnością ma on wiele zalet, w tym te najważniejszą, która ułatwi Ci jazdę i sprawia, że możesz pokonywać większe dystanse, nawet na wymagających trasach. Jaki rower elektryczny wybrać? Sprawdź te polecane rowery elektryczne i sam zdecyduj!

Jak działa rower elektryczny

Rower elektryczny to nic innego jak rower wyposażony w silnik oferujący napęd elektryczny. Jednak uruchamia się on dopiero w momencie, gdy zaczynasz pedałować. W czasie działania tego silnika dodaje Ci on mocy i wysiłek, jaki musisz włożyć, by napędzać koła, jest dużo mniejszy niż w przypadku tradycyjnego roweru. Dlatego jesteś w stanie przejechać dłuższy odcinek trasy lub jechać szybciej, zużywając mniej siły. Rower elektryczny to idealny środek transportu w mieście i doskonały sprzęt do relaksu i uprawiania hobby poza nim. Jak wiele zalet ma jazda na rowerze elektrycznym?


Zalety roweru elektrycznego

Główną zaletą roweru elektrycznego jest fakt, że silnik zamontowany na ramie roweru wspomaga nasze pedałowanie i zmniejsza wysiłek fizyczny, jaki musimy włożyć w jego napęd. Wpływa to bezpośrednio na prędkość jazdy, gdyż wkładając mniej siły, jesteśmy w stanie jechać szybciej. Z tego samego powodu jesteśmy w stanie także pokonywać dłuższe dystanse, bez większego zmęczenia. To przekłada się na komfort jazdy i zachęca do korzystania z roweru nawet te osoby, które niechętnie podchodzą do tradycyjnych jednośladów. Korzystanie z roweru to także walory ekologicznej. Jednoślady nie emitują spalin i nie zanieczyszczają powietrza, co ma duże znaczenie zwłaszcza w centrach miast. Dlatego to świetny środek transportu z domu do pracy. Taki rower o wiele łatwiej jest zaparkować, czego nie mogą powiedzieć dojeżdżający do pracy samochodem. Wreszcie, to także oszczędność. Rower nie wymaga tankowania, dlatego wybierając go zamiast auta, ograniczasz wydatki na paliwo. Owszem, akumulator silnika należy ładować, ale możesz to zrobić, podpinając go do zwykłego gniazdka elektrycznego, a do jego naładowania nie potrzeba dużej ilości prądu. Jak zatem wybrać najlepszy rower elektryczny?


Polecane rowery elektryczne do miasta i w trasę

Chociaż rower elektryczny ma wiele zalet, które zachęcają do jego zakupu zwłaszcza miejskich użytkowników, to istnieje także obszerna kategoria modeli, które doskonale radzą sobie w górskich terenach. Dlatego wyróżniamy zarówno miejskie, jak i górskie rowery elektryczne, a jeśli poszukujesz uniwersalnego roweru elektrycznego, który sprawdzi się w obu warunkach, to także znajdziesz go z łatwością. Jesteś z Rzeszowa lub okolic? Sprawdź te polecane rowery elektryczne w Rzeszowie.


Miejski rower elektryczny

Rower elektryczny miejski musi wyróżniać się przede wszystkim wygodną ramą. Jazda w mieście wymaga bowiem częstego zatrzymywania się, chociażby przed przejściem dla pieszych/światłami, ruszania, zsiadania. Dlatego musi być odpowiednio wyprofilowana. Powinieneś dopasować ją także pod względem swojej sylwetki i stylu jazdy. Silnik elektryczny w rowerach miejskich może być montowany centralnie (na ramie), na piaście przedniego koła lub na tylnej piaście. Miejsce montażu bezpośrednio wpływa na rozłożenie ciężaru i większą przyczepność do jezdni. W rankingu najlepszych rowerów elektrycznych do jazdy miejskiej znajdziesz takie marki jak, chociażby Lapierre, a wśród modeli model E-Sensuimm 5.2. Rama roweru została wykonana z mocnego aluminium, a najlepsze podzespoły w tym napęd Shimano 105 zwiększa przyjemność prowadzenia roweru.


Górskie rowery elektryczne

W górskich rowerach elektrycznych liczy się mocna rama i niezawodna amortyzacja. Inaczej niż w czasie jazdy po szosach, rower górski musi być odporny na trudne warunki, a przede wszystkim duże nierówności terenu, nagłe spadki u wzniesienia. Liczą się tutaj także mocne hydrauliczne hamulce tarczowe, które ułatwiają hamowanie na nierównościach. Podczas jazdy w tak trudnym terenie łatwo docenić jest wszystkie zalety rowerów wyposażonych w elektryczny napęd. Wysiłek, jaki należy włożyć podczas jazdy górskiej, jest dużo większy niż ten w jeździe szosowej, dlatego warto zadbać o jak najlepszy sprzęt. Na uwagę zasługuje rower Cube stereo. To niesamowity jednoślad, który sprawdza się w najcięższych warunkach. Wyposażony w przedni amortyzator, a w zasadzie w amortyzowany widelec RockShox Deluxe Select i silnik bezszczotkowy marki Bosch świetnie poprawiają parametry jazdy. Przyczynia się temu także rama z włókna węglowego, niezawodna przekładnia i hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano. Ten rower idealnie trzyma się drogi i doskonale nadaje się na różne szlaki.

 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009