Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Artykuły » Rabka-Zdrój - Co warto tutaj zobaczyć ?

Góry - Rabka Zdrój

Góry - Rabka Zdrój


5. Kościół św. Marii Magdaleny
Kościół św. Marii Magdaleny mieści się przy ulicy Władysława Orkana 8. Obiekt ten został zbudowany w 1908 roku i ma styl neogotycki. Świątynia została konsekrowana w 1923 roku ks. bp Anatol Nowak Sufragan krakowski. Jego największą ozdobą jest polichromia autorstwa malarza Giebułtowskiego z Oświęcimia. Na uwagę zasługują też obrazy przedstawiające Świętą Magdalenę, która jest patronką kościoła oraz Matkę Bożą Rabczańską, ten ostatni obraz został tu przeniesiony z starego drewnianego kościoła, który wcześniej znajdował się na miejscu tego budynku.

6. Muzeum im. Władysława Orkana
Muzeum im. Władysława Orkana jest obiektem imienia znanego pisarza. Znajduje się ono w starych kościele drewnianym, który w 1936 roku został przekształcony na muzeum. Samo muzeum mieści się w wieży starego kościoła a dokładnie w dzwonnicy. Eksponaty pokazane w muzeum przedstawiają życie i losy Górali z tego obszaru na przełomie wieków. Są tu przestawione obrazy, ubrania, narzędzia, sprzęty muzyczne, przedmioty codziennego użytku. Są tu także rzeczy osobiste i obrazy autorstwa Władysława Orkana.

7. Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus został zbudowany w dwóch etapach, początkowo zbudowano prezbiterium w 1927 roku, później zaś w roku 1986 dobudowano nawę. Konsekracja kościoła nastąpiła w 1997 roku. Niewielki kościółek mieści się przy ulicy Parkowej i przez cały dzień jest w nim prowadzona adoracja Najświętszego Sakramentu. W kościele znajduje się także siedziba Dekanatu Rabka. Kościół jest mały ale bardzo przytulny, wykonany jest w typowym stylu góralskim.

Data: 24 czerwca 2022 Region: Rabka-Zdrój

Rabka-Zdrój - Co warto tutaj zobaczyć ?

Rabka Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa leżąca w województwie małopolskim. Miejscowość leży w Kotlinie Rabczańskiej u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do rzeki Raby.  Miasteczko to jest regionem o charakterze uzdrowiskowym, poprzez występowanie na tym terenie źródeł o charakterze leczniczym. Do miasta przyjeżdża wiele osób, które chcą się wyleczyć z różnych dolegliwości albo wzmocnić swoją odporność.

Atrakcje w Rabce-Zdrój

1. Rabkoland
Rabkoland to prawdopodobnie najpopularniejsza atrakcja w Rabce-Zdrój, którą koniecznie trzeba odwiedzić z całą rodziną. Nie tylko dzieci będą się tu dobrze bawić, również i dorośli spędzą tu miło czas. Ten park rozrywki jest uważany za jeden z najlepszych tego typu obiektów w Polsce. W parku można znaleźć 30 atrakcji, które oferują niezwykłe przejażdżki po rejonie parku. Poza tym są tu inne atrakcje takie jak: odwrócony dom, Wesoła Farma, Gabinet Luster, Wieża duch - duch, Kredkowy Las i wiele innych ciekawych atrakcji. W cenie wejściówki jest nieograniczone korzystanie z całego obiektu, podczas zwiedzania parku towarzystwem jest 250 ruchomych figur, które są dodatkową atrakcją tego miejsca.

2. Park Zdrojowy
Park Zdrojowy jest centralnym miejscem w Rabce Zdrój. Wejście do parku znajduje się od strony ulicy Orkana, warto to miejsce odwiedzić z wielu względów. Przede wszystkim w parku rośnie przepiękna roślinność, która cieszy wszystkie zmysły. Także i dzieci nie będą się w tym miejscu nudziły, jest tu mnóstwo placów zabaw i bardzo ciekawe miasteczko rowerowe. Zimową porą również można korzystać z tego obszaru parku, do wynajęcia są tu dorożki i sanie na kulig. Poza tym w Parku Zdrojowym znajduje się boisko do siatkówki, tory kręglarskie na otwartej przestrzeni i korty tenisowe. Są tu także oczywiście ścieżki zdrowia i liczne trasy spacerowe.

3. Muzeum Orderu Uśmiechu
Muzeum Orderu Uśmiechu znajduje się na terenie Parku Rozrywki Rabkoland. Obiekt ten istnieje od 1996 roku , do nowego budynku został jednak przeniesiony w 2002 roku. W tym miejscu jak sama nazwa wskazuje odbywa się wręczanie Orderów Uśmiechu Kawalerom i Damom. Ordery te wręczają dzieci osobom dorosłym, które na nie zasłużyły. Wręczanie orderu jest bardzo zabawnym wydarzeniem, osoba, która taki Order Uśmiechu otrzyma musi najpierw wypić szklankę soku cytrynowego a potem szeroko się uśmiechnąć. Takie zabawne wydarzenie cieszy dzieci i dorosłych. Aby zwiedzić to miejsce należy wykupić bilet do Rabkalandu.

4. Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce znajduje się tuż obok Rabki Zdrój i jest miejscem, które powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy motoryzacji i kolei. Skansen ten leży w miejscu dawnej parowozowni. Na terenie Skansenu można podziwiać stare parowozy i pociągi, które dawno temu zostały wycofane z obiegu. Na miejscu można obejrzeć z bliska lokomotywy i wagony oraz szynowe pojazdy techniczne, wśród nich pojazdy służące do odśnieżania torów i urządzenia obsługujące różne prace przy torach kolejowych. Ważnym faktem jest to, że w cenie normalnego biletu nie można fotografować eksponatów, aby móc to robić trzeba dopłacić do biletu.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009