Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Kolumbijski Wieczór Sztuk

Kolumbijski Wieczór Sztuk

Edgard Edilson Sanchez Moyano
- urodził się 11 maja 1972 roku w Bogocie. Swój pierwszy instrument muzyczny otrzymał w wieku 14 lat, gdy jego ojciec zakochany w rytmach meksykańskich, z myślą o nauce syna podarował mu gitare akustyczną. Następną jego wielką fascynacją tradycyjną muzyką latynoską była pochodząca z centrum Kolumbii muzyka andyjska. Rytmy takie jak bambuco, pasillo, guabina były nieodzowne na koncertach jego zespołów w szkole średniej. Na uniwersytecie próbował swoich sił w muzyce klasycznej oraz grze na perkusji latynoskiej,  jednak ostateczne to właśnie gitara basowa stała się jego ulubionym instrumentem. W 1998 roku zakończył studia na Pedagogicznym Uniwersytecie Narodowym w Bogocie, broniąc z sukcesem pracę dyplomową na temat karaibskiej muzyki kolumbijskiej zwanej "porro”. Wystepował z takimi zespołami jak "Septima Especie", "La Moderna" , "K-YO reggae band" w wielu miejscach Kolumbii i nie tylko.
Grywał z najlepszymi kolumbijskimi muzykami w stylach salsa , pop, r&b oraz kolumbijskiej muzyki ludowej. Obecnie mieszka i tworzy w Polsce (w Żorach).
Strona artysty: www.edisanchez.com

Edi SanchezEDI SANCHEZ Band - zespół prezentuje szeroko pojętą muzykę latynoską, wywodzącą się z rejonu Morza Karaibskiego. W repertuarze znajdują się utwory w stylu merengue, rumba, cha-cha, mambo, salsa. Inspiracją stały się rytmy i dźwięki wywodzące się z Kolumbii, z której pochodzi lider i wokalista zespołu Edi Sanchez. Pozostali muzycy, wchodzący w skład formacji również od lat pasjonują się muzyką latynoamerykańską.
Połączenie gatunków salsowych, merenge i kolumbijskiej muzyki ludowej okazał się oryginalną i emocjonującą propozycją dla publiczności.

Lider zespołu jest nie tylko wielkim orędownikiem muzyki wywodzącej się z jego rodzinnych stron, ale także prawdziwym showmanem, który z charakterystyczną dla kolumbijczyków energią i pasją prezentuje latynoskie standardy, czym zaraża publiczność, skłania do uśmiechu i szampańskiej zabawy. Jego ideą jest przekazanie pozytywnych wibracji, które muzyka ta stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru. W intencjach wspierają go jego polscy przyjaciele z zespołu.

Beskidy24.pl


  • Domki Letniskowe nad rzeką Soła

    Cicha, bezpieczna okolica ! *   Cały teren jest ogrodzony i posiada własne miejsca ...

  • U Lutka

    Zapraszamy do domku  „U LUTKA” w Ustoniu-Hermanicach (spokojna dzielnica Ustronia ...


Kolumbijski Wieczór Sztuk

Data: 29 kwietnia 2009

Zapraszamy na "Kolumbijski Wieczór Sztuk" który odbędzie się 8 maja 2009 w Domie Kultury Chwałowice, Rybnik ul. 1 Maja 95, tel. (32) 421-62-22


Program:
1. Wernisaż wystawy "Molas - sztuka Indian Kuna" – w Galerii Kolumnowej.
2. Wernisaż wystawy „Inspirujące Twarze” – w Galerii Kolumnowej.
3. Wernisaż wystawy fotografii - Dominik Bac - "Kolumbia - Serce Świata" - w Galerii Fotografii DeKa.
4. Prezentacja multimedialna - Claudia Cardenas - "Kolumbia - Serce Świata" - w Sali Kolumnowej.
5. Koncert EDI SANCHEZ Band  (Kolumbia/Polska) – w Sali Kolumnowej.

Claudia Cardenas.fot.Dominik Bac (jej mąż)Claudia Cardenas - pasjonatka podróży. Najważniejsze są dla niej spotkania z ludźmi i odkrywanie różnic między kulturami. Zaraża optymizmem i miłością do rodzinnej Kolumbii. Jeździ konno i nurkuje. Uczestniczyła w wyprawach żeglarskich QNT Northwest Passage, Cape Horn Antarctica nagrodzonymi Kolosem 2007, National Geographic Traveller i Rejs Roku 2006. Brała udział rejsach po Morzu Śródziemnym, Północnym i Atlantyku, w tym w rejsie dookoła Europy na STS "Pogoria". Od 3 lat wspólnie z mężem realizuje wyprawy do Indian Kolumbii, Panamy i Meksyku. Architekt - pracuje jako niezależny projektant. Więcej o Claudii na www.grupaoutdoor.com

Dominik Bac - autor wystawy (1)Dominik Bac –  podróżnik, żeglarz i fotograf. Absolwent Instytutu Turystyki Krakowskiej AWF, Kapitan jachtowy. Od 8 lat regularnie podróżuje lądem i pod żaglami, czego efektem są fotografie z 6 kontynentów. Organizował i uczestniczył w wyprawach żeglarskich QNT Northwest Passage i Cape Horn Antarctica wyróżnionych nagrodami I nagroda Rejs Roku 2006, Kolos w kategorii żeglarstwo 2007 i National Geographic Traveller. 2006. Jego zdjęcia ukazują się w wielu czasopismach żeglarskich i podróżniczych m.in. Żagle i National Geographic. Na codzień zajmuje się organizacją wypraw do Ameryki Południowej i rejsów żeglarskich. Więcej o wyczynach podróżnika na stronach: www.amundsen.pl  i www.grupaoutdoor.com

fot. Dominik Bac Kolumbia - Serce Świata
Fotografie pochodzą z kilku wypraw do grup indiańskich Kogis i Arhuacos zamieszkujących góry Kolumbii oraz Embera i Kuna zamieszkujących przesmyk Darien na granicy z Panamą. Indianie do dzisiaj zachowali odrębność kulturową mimo nierównego starcia z cywilizacją a podróż do ich świata to wędrówka do wnętrza nas samych, w poszukiwaniu wartości i energii życia, równowagi naszej planety, sensu istnienia i uniwersalne filozofii.

fot. Dominik Bac Molas - sztuka Indian Kuna
Wystawa sztuki użytkowej Indian Kuna zamieszkujących przesmyk Darien oraz archipelag San Blas w Kolumbii i Panamie. Mola to w języku Kuna ubranie. Na wystawie oprócz kolekcji barwnych Molas będzie można też zobaczyć figurki wotywne, laski czarowników i rzeczy codziennego użytku Indian Kuna, Embera i Arhuacos.

fot. Dominik Bac Inspirujące Twarze
Wzory masek zaczerpnięto ze sztuki przedkolumbijskiej plemion TAIROWA, SINU, MUISCA, QUIMBAYA, CALIMA, NARINO, SAN AUGUSTIN.
Przedkolumbijskie kultury Kolubii znane przede wszystkim ze skomplikowanej obróbki złota. Stąd wziął się mit o „EL DORADO” – złotego miasta.
Wystawa jest częścią projektu kulturalno-edukacyjnego „Amer India”, czyli Ameryka Indiańska, zorganizowanego przez Dział Kultur Pozaeuropejskich Muzeum Miejskiego w Żorach www.muzeum.zory.pl. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Anita Czerner. Maski pod jej kierunkiem malowała Anna Bodzek Sikora.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009