Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Burze spowodowały spore straty na Żywiecczyźnie

Strażacy po południu musieli usuwać pourywane konary (© Jacek Drost)

Strażacy po południu musieli usuwać pourywane konary (© Jacek Drost)

Kolej zdecydowała się też na wyłączenie ruchu pociągów pomiędzy Rajczą, a Zwardoniem. W Zwardoniu zerwana została linia energetyczna. W jednym z domów od zapalonej świeczki powstał pożar. Strażakom udało się ochronić budynek. Spłonęło tylko kilka mebli.

ŁUG
POLSKA Dziennik Zachodni

Burze spowodowały spore straty na Żywiecczyźnie

Data: 12 maja 2009 Region: Żywiec

Połamane drzewa, wezbrane rzeki i potoki, a także zerwane linie energetyczne - to tylko niektóre skutki silnych burz, jakie dziś późnym popołudniem przeszły przez Żywiecczyznę.


Wszystko zaczęło się przed godz. 18.00. Zaczął intensywnie padać deszcz połączony z wyładowaniami atmosferycznymi. Na drogach zapanował paraliż komunikacyjny, bo ulicami płynęło mnóstwo wody. Samochody jeździły z prędkością kilku kilometrów na godzinę, lub nawet momentami się zatrzymywały. Wydarzyło się na szczęście tylko kilka drobnych kolizji.

Strażacy mieli pełne ręce roboty. Usuwali m.in. połamane drzewa, jakie przewróciły się na drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie w okolicach Rychwałdu, Pewli Małej i Wielkiej oraz w Oczkowie.

Dwa drzewa spadły i uszkodziły także dwa samochody przejeżdżające ulicą Sienkiewicza w Żywcu. W wyniku silnych wiatrów uszkodzonych zostało również osiem dachów na budynkach mieszkalnych w Gilowicach, Rychwałdzie i Żywcu.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009