Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Ruszyły Orliki w Wiśle i Węgierskiej Górce

W Wiśle pierwszy strzał do nowej bramki oddał Adam Małysz  (© Fot. Łukasz Bielski)

W Wiśle pierwszy strzał do nowej bramki oddał Adam Małysz (© Fot. Łukasz Bielski)

- Boiska dopiero co udostępniliśmy, a już są oblegane przez uczniów oraz mieszkańców - mówi wójt Piotr Tyrlik.

Obiekty Orlika kosztowały blisko 1,3 mln zł. Są ogrodzone, oświetlone i monitorowane. Jest też zaplecze kontenerowe z szatniami, prysznicami, pomieszczeniami dla trenerów.

Łukasz Gardas
POLSKA Dziennik Zachodni

Ruszyły Orliki w Wiśle i Węgierskiej Górce

Data: 17 maja 2009 Region: Węgierska Górka

Dwa nowoczesne kompleksy boisk sportowych wybudowanych w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012" oddano w czwartek do użytku w Wiśle oraz w Węgierskiej Górce.


W uruchomieniu pierwszego obiektu, przy Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, uczestniczył Adam Małysz. Wybitny skoczek jako pierwszy oddał też strzał do bramki, której skutecznie bronił Jan Gomola, legendarny bramkarz Górnika Zabrze. Kopał także Adam Matusiewicz, wicewojewoda śląski.

W skład kompleksu wchodzą m.in. boisko piłkarskie o wymiarach 30 metrów na 62 metry oraz boisko wielofunkcyjne, przeznaczone do koszykówki i siatkówki.

- Sztuczna nawierzchnia umożliwi korzystanie z boisk przez cały rok - zapewnia Czesław Gluza, starosta cieszyński. Inwestycja była kosztowna, ale bardzo potrzebna. Marszałek przekazał na nią ponad 330 tysięcy złotych, drugie tyle dał wojewoda. Wisła dorzuciła 200 tysięcy złotych, a wkład powiatu, który podjął się realizacji całego zadania, wyniósł nieco ponad 440 tys. zł. Boiska są ogólnodostępne. Mogą więc korzystać z nich nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy Wisły i turyści wypoczywający w kurorcie.

Podobny kompleks od wczoraj działa również przy szkole w Węgierskiej Górce.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009