Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Tężnia już czeka na gości

Tężnia już czeka na gości
Uroczyste oddanie do użytku tężni odbyło się 22 czerwca.

U.M. Rabka-Zdrój


Tężnia już czeka na gości

Data: 23 czerwca 2009 Region: Rabka-Zdrój

Nowa atrakcja w Rabce-Zdroju. Połączony kompleks tężni solankowej i pijalni mineralnych wód leczniczych. Tężnia jest szóstym tego rodzaju obiektem w Polsce. Oba obiekty zostały wybudowane w pobliżu źródła solanki jodkowo-bromowej „Helena”, na skraju Parku Zdrojowego, pomiędzy kawiarnią „Parkowa” i Szpitalem Kardiologicznym Uzdrowiska S.A.

content-photoNa budowę całego kompleksu, wliczając w to alejki, stylowe oświetlenie, wiedeńskie ławki, założenie nowych trawników i posadzenie krzewów ozdobnych gmina wydała ok. 2,5 mln złotych. Z podatku VAT odzyskiwanego z tytułu dzierżawienia Uzdrowisku Rabka S.A. nowej pijalni ma być w przyszłości sfinansowana przez gminę jeszcze budowa nowego pawilonu nad źródłem „Helena”. Ale z zabiegów inhalacyjnych poprzez spacerowanie wokół tężni już można korzystać. Unoszący się tam w powietrzu aerozol to drobinki solanki jodkowo-bromkowej dobrze oddziałujące na tarczycę i górne drogi oddechowe. Aerozol ten powinien dawać lepsze efekty niż spacery po nadmorskiej plaży.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009