Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Mistrzostwa Polski w kolarstwie zjazdowym Diverse Downhill Contest

Mistrzostwa Polski w kolarstwie zjazdowym Diverse Downhill Contest

Diverse Downhill Contest to największy cykl imprez  downhillowych w Polsce, w sezonie 2009 obejmuje 3 Puchary Polski oraz Mistrzostwa Polski. Impreza na Czantorii kończy cały cykl wyłaniając jednocześnie oficjalnych Mistrzów Polski w czterech kategoriach PZKol [Polskiego Związku Kolarskiego].

Poza kategoriami ścigającymi się profesjonalnie z licencjami PZKol, w zawodach mogą brać również udział amatorzy,  dla których istnieją odrębne trzy kategorie – hobby junior, hobby hardtail, hobby full.

PlakatSzczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie zawodów www.freestyle.pl/downhill. Jak więlką populranością cieszy się impreza Diverse Downhill Contest może świadczyć fakt, że w pierwszej edycji udział wzięło 449 zawodników z 5 krajów, a średnio na zawodach pojawia się ok. 5000 kibiców. 

Zapraszmy do Ustronia 30 sierpnia, emocji na pewno nie zabraknie: www.freestyle.pl/downhill

Tytularnym sponsorem imprezy jest marka odzieżowa Diverse, wsparcie energetyczne zapewnia Red Bull, wsparcie techniczne Duncon i Dobre Sklepy Rowerowe.

Beskidy24.pl

Mistrzostwa Polski w kolarstwie zjazdowym Diverse Downhill Contest

Data: 25 sierpnia 2009 Region: Ustroń

Najważniejsza impreza Downhillowa 2009 – Mistrzostwa Polski w kolarstwie zjazdowym rozgrywana pod szyldem Diverse Downhill Contest odbędzie się w najbliższy weekend tj. 30 sierpnia w Ustroniu.
Jeszcze kilka lat temu góra Czantoria była kultową miejscówką do uprawiania DH, w Ustroniu na Czantorii początkiem lat 90 odbywały się pierwsze, pionierskie imprezy kolarstwa zjazdowego w Polsce. Poźniej przez kilka lat tradycja imprez zjazdowych na Czantorii z rożnych powodów przeszła do lamusa. W tym roku nadchodzi wielka reaktywacja tej lokalizacji z zupełnie nową wymagającą i bardzo medialną trasą downhillową przygotowywaną specjalnie na Mistrzostwa Polski.

content-photoNowa trasa na Czantorii jest bardzo ciekawa i zróżnicowana, od zawodników będzie wymagać wszechstronnych umiejętności. Są na niej techniczne fragmenty w lesie o bardzo dużym stopniu nachylenia, są muldy i ziemne bandy, ciasne zakręty między drzewami i zdradliwe korzenie. Są odcinki siłowe wymagające od zawodników kondycji, nie zabrało również najbardziej widowiskowych elementów w postaci skoczni, gdzie zawodnicy w powietrzu potrafią pokonać nawet kilkanaście metrów. W przypadku najlepszych zawodników przejazd całej trasy powinien zająć ok. 4 min, co w tego typu zawodach oznacza, że trasa jest bardzo długa.

content-photoNawiązując do formuły zawodów, w wielkim skrócie – zawodnicy ścigają się indywidualnie z czasem i z trasą tj. z naturalnymi i sztucznymi przeszkodami. Zwycięża ten zawodnik, który w najkrótszym czasie pokona trasę. Pomiar czasu odbywa się za pomocą fotokomórki: nierzadko różnice pomiędzy najlepszymi zawodnikami ograniczają się do setnych sekundy. Do downhillu używa się specjalnych rowerów, przypominających trochę motocykle crossowe, rowery posiadają amortyzatory przednie, a w systemach full suspension amortyzowana jest cała rama, rowery te posiadają również bardzo mocne hamulce tarczowe. Zawodnicy dla bezpieczeństwa ubrani są w specjalne plastikowe zbroje, ochraniacze, kaski integralne z żuchwą oraz rękawiczki.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009