Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Cztery dni pięknej pogody w górach

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Warto najbliższe dni wykorzystać na spacery po górach, ponieważ na początku przyszłego tygodnia nastąpi załamanie pogody. Temperatura spadnie lekko poniżej zera, a nasze góry zostaną pierwszy raz w tym sezonie okryte śniegiem. 

Twojapogoda.pl


Cztery dni pięknej pogody w górach

Data: 25 września 2009 Region: Góry

Wszyscy, którzy nie mogą się już doczekać ujrzenia złotej jesieni w górach, będą mieć na to nawet cztery dni. Za sprawą pogodnego wyżu znad Atlantyku przez kilka kolejnych dni będziemy się cieszyć pogodnym niebem.

Już dzisiaj w górach aura jest sprzyjająca. Po południu termometry pokażą od 6 stopni w Tatrach przez 7 stopni w Sudetach do 8 stopni w Bieszczadach. Wybierając się na szlaki mimo ogrzewającego naszą skórę słońca, warto cieplej się ubrać, zwłaszcza o porankach i wieczorami. Zgodnie z regulaminem parków narodowych nocami nie można wędrować po górach. Temperatura wówczas bardzo szybko się obniża. O porankach będzie spadać w pobliże zera. Korzystna pogoda w Sudetach utrzyma się do niedzieli (27.09) włącznie, zaś w Karpatach o jeden dzień dłużej. Niebo będzie pogodne, ale temperatura już dość niska. W ciągu dnia do 10-12 stopni, a nocami od 2 do 5 stopni. Poranki będą przynosić mgły radiacyjne, czyli takie, które są efektem promieniowania ciepła do atmosfery i zanikają do godzin przedpołudniowych.

U stóp gór jesień nadchodzi bardzo wcześnie, dlatego już teraz możemy zobaczyć jak liście na drzewach mienią się najróżniejszymi kolorami. W samych górach barwę zmieniają drobne rośliny. Na Równi pod Śnieżką słynne torfowiska nie są już zielone jak jeszcze w sierpniu, lecz pomarańczowo-brązowe. W Tatrach czerwienią okryły się Czerwone Wierchy i Ornak za sprawą przekwitania sita skuciny. W weekend organizowane są najróżniejsze atrakcje dla turystów. Na przykład jutro o 10:00 rano rozpoczyna się Jesienny Bieg do Kotła Łomniczki w Karkonoszach. Start ze szlaku Orłowicza a meta przy schronisku nad Łomniczką.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009