Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » EMTB Enduro Trophy w Bielsku-Białej

EMTB Enduro Trophy w Bielsku-Białej
Jeden OS podjazdowy:

1. z Przełęczy Przegibek na Gaiki - ok 20min momentami intensywnego podjazdu po urozmaiconej nawierzchni.

Jeden OS interwałowy - najłatwiejszy na całej trasie ale prawdopodobnie z powodu krótkiego już dnia o tej porze roku zostanie pominięty.

UWAGA!!
Zawody odbywać się będą przy otwartym ruchu turystycznym, dlatego należy zachować szczególną ostrożność i wyrozumiałość wobec pieszych turystów.

Profil trasyZawody rozpoczną się o godzinie 9.00, start z parkingu na przeł.Przegibek od strony Bielska prowadzi tam ul.Górska, można również dojecha od strony Międzybrodzia Bialskiego.
Biuro zawodów bedzie czynne od godziny 8.00

Należy posiadać przy sobie wszystko co jest potrzebne na górskiej wycieczce, jeśli ktoś planuje niezbyt szybkie tempo warto mieć ze sobą również lampki.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do zadawania pytań w wątkach poświęconych imprezie na forum EMTB lub Horizon Five, organizatorzy i wszystkie osoby związane z wydarzeniem pilnie śledzą oba tematy i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

RejestracjaEMTB Enduro Trophy w Bielsku-Białej

Data: 13 listopada 2009 Region: Bielsko-Biała

Już w najbliższy weekend trzecia edycja EMTB Enduro Trophy w Bielsku-Białej!
Zimno Ci? Mokro? Nie chce się wyjść na rower? Horizon Five ma na to sposób – gorąca impreza podgrzewana adrenaliną.
Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich miłośników Enduro do Bielska-Białej na trzecią, nieoficjalną, edycję Enduro Trophy.
Zawody będą miały formę luźnego zlotu, na miejscu jednak czekać będzie na Was oznaczona trasa, pomiar czasu i typowa dla naszych imprez gorąca atmosfera rowerowego święta. W ten oto sposób skracamy Wam sen zimowy. Enduro Trophy #3 w Bielsku-Białej już w najbliższą niedzielę.

MapkaCo tu dużo mówić, przecież sami wiecie, że musicie tam być…
Zmagać będziecie się na stokach zachodniej części Beskidu Małego, najwyższymi szczytami na trasie będą Magurka Wilkowicka (909 m npm) oraz Gaiki (808 m npm). Niech Was nie zmyli niepozorna wysokość tych gór, na odcinkach specjalnych znajdziecie wszystko co najlepsze w enduro. Będzie mnóstwo kamieni różnego kalibru - w końcu to Beskidy, wymagające największego skupienia sekcje AGD i RTV, całe mnóstwo śliskich korzeni, będą szybkie zjazdy wystawiające na próbę Waszą odwagę oraz hamulce, oraz techniczne sekcje gdzie będzie można wykazać się zwrotnością. Całości dopełnią kręte, soczyste single, a wszystko to przykryte delikatnym dywanem mokrych liści... Krótko mówiąc będzie KREW, POT i ŁZY!

Tradycyjnie będą trzy OS'y zjazdowe:

1. z Gaików niebieskim szlakiem do Lipnika - to głównie techniczny, kręty singiel, na którym ciasne agrafki dadzą się we znaki.

2. z Gaików czerwonym do Straconki - bardzo urozmaicony zjazd, odcinki kamieniste, single, wypłaszczenia gdzie można ostro dokręcić i ujemnie profilowane zakręty - tutaj wszystkiego można się spodziewać.

3. z Magurki Wilkowickiej czerwonym do Wilkowic - początek prowadzi typową beskidzką droga, by po pewnym czasie skręcić w las, gdzie zaczyna robić się ciekawie - singiel z korzeniastymi progami pozwala oderwać się od ziemi, następnie znów kawałek stromej drogi i kolejny singiel, kilka razy trzeba będzie też solidnie dokręcić.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009