Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Krynica: w hotelach i pensjonatach nie ma już miejsc na święta i ...

Kolej gondolowa na Jaworzynę to jedna z wielu atrakcji, które przyciągają do Krynicy tysiące turystów.

Kolej gondolowa na Jaworzynę to jedna z wielu atrakcji, które przyciągają do Krynicy tysiące turystów.


Niektórzy miłośnicy białego szaleństwa ujawniają bardzo zaskakujące motywacje, które zdecydowały o wyborze Krynicy. Marek Nowaczek z Warszawy nie kryje, że będzie w kurorcie pod Górą Parkową, bo gdyby doznał kontuzji, to na miejscu jest szpital o bardzo dobrej renomie. Dodaje, że o tym, iż krynicka lecznica działa sprawnie przekonał się sam, gdy dwa lata temu na stoku połamała się jego żona. Popularność Krynicy wśród zimowych turystów nie wywołała lawinowego wzrostu cen kwater.

- Nie chcemy powtarzać "syndromu Zakopanego", gdzie windowanie cen w pensjontach i restauracjach z jednoczesnym wyłączaniem stoków narciarskich za sprawą waśni górali, skutecznie odstaraszyło gości - mówi Piotr Jarosz, który w Krynicy ma restaurację i hotel.

Stanisław Śmierciak
POLSKA Gazeta Krakowska

Krynica: w hotelach i pensjonatach nie ma już miejsc na święta i sylwestra

Data: 12 grudnia 2009 Region: Krynica-Zdrój

W hotelach, sanatoriach i pensjonatach Krynicy Zdroju od kilku dni powstają listy kolejkowe turystów, którzy marzą o spędzeniu Bożego Narodzenia albo Sylwestra właśnie w tym uzdrowisku.
Podobnej sytuacji nie mogą sobie przypomnieć nawet najstarsi właściciele krynickich rezydencji. Krynica Zdrój stała się supermodna.
- Szansa na zdobycie dobrego pokoju na okres bożonarodzeniowy oraz sylwestrowo-noworoczny skończyła się tak jakoś około Mikołaja - mówi Maciej Zieliński, prezes Krynickiej Organizacji Turystycznej. - Większość miejsc była zresztą zarezerwowana przez gości już w czasie ich wakacyjnych pobytów.

Turyści, którzy chcieli zdobyć kwatery w ostatniej chwili, nie są jednak odsyłani z przysłowiowym kwitkiem. Maciej Zieliński tłumaczy, że jeśli wyrażają taką chęć, to są wpisywani na listę rezerwową, bo zawsze zdarza się tak, że ktoś rezygnuje z powodu chociażby zdarzeń losowych, jakie go niespodziewanie dotknęły. Wtedy pierwszy z oczekujący jest informowany o szansie na pokój. Jest tydzień na wpłacenie zaliczki. Kto takiej operacji nie dokona, niestety wypada z gry, zaś ofertę otrzymuje osoba zapisana na liście kolejkowej jako następna. Tych "rezerwowych" najwięcej jest z Warszawy, Śląska, a także z Łodzi.

- Krynica Zdrój zbudowała, a raczej odzyskała, swą znakomitą renomę miejsca, w którym wypada i warto wypoczywać. Przyciąga przede wszystkim bogactwem oferty dla turystów - ocenia burmistrz Emil Bodziony.

Uzdrowisko stało się ośrodkiem narciarskim ze sztucznie śnieżonymi stokami, z gondolą na Jaworzynę, dobrymi stokami w Słotwinach, gdzie zbudowano nowe koleje krzesełkowe, i śnieżnymi atrakcjami na Górze Parkowej. Jest też sporo stacji narciarskich w niewielkiej odległości od Krynicy Zdroju więc narciarze i snowbordziści nie są skazani na monotonię jednej trasy zjazdowej.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009