Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Wieczorem gołoledź, od jutra śnieżyce

Wieczorem gołoledź, od jutra śnieżyce
W ciągu 2-3 dni spadnie tam od 10 do 20 centymetrów białego puchu. W pozostałych regionach przybędzie maksymalnie 5-10 centymetrów. Drogowcy powinni szykować się na naprawdę ciężkie warunki, którym trzeba będzie stawić czoło, aby kierowcom łatwiej się jeździło. Kierowcy z kolei powinni wykazać się ostrożnością, bo jazda po zasypanych śniegiem drogach może być bardzo niebezpieczna.

Warto jeszcze wspomnieć o mrozie, który na szczególnie wschodzie będzie się nasilać. Od czwartku na Podlasiu, wschodnim Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu nawet w godzinach popołudniowych nie będzie cieplej niż minus 10 stopni. Nocami oznacza to spadki do minus 15-20 stopni. Niedługo będziemy mieć prawdziwą zimę.Wieczorem gołoledź, od jutra śnieżyce

Data: 15 grudnia 2009

Na zachodzie kraju pojawiła się odwilż, która sprawiła, że śnieg zaczął się roztapiać. Teraz sytuacja na drogach zaczęła się poprawiać, ale wieczorem znacząco się pogorszy. Temperatura tam, gdzie teraz jest dodatnio zacznie się obniżać.Noc w całym kraju przyniesie mróz, a to oznacza zamarzanie wody powstałej po roztopieniu się śniegu i dalszych opadach. Pojawi się tak bardzo nielubiana prze kierowców gołoledź, która będzie sprzyjać kolizjom i wypadkom. Najintensywniejsza "szklanka" spodziewana jest na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Jutro czeka nas kolejna niespodzianka ze strony pogody. Tym razem będą to obfite opady śniegu, które dotrą do południowych województw z południa Europy. Jak pamiętamy fronty docierające z tego kierunku charakteryzują się dużą aktywnością. Śnieg zacznie sypać już w godzinach porannych i będzie mieć charakter ciągły.

Do godzin wieczornych opady śniegu, miejscami dość silne, opanują całą południową połowę naszego kraju. W czwartek (17.12) strefa opadów śniegu rozszerzy się na województwa wschodnie, a następnie także na pozostałe regiony kraju. Nadal największego przyboru pokrywy śnieżnej należy oczekiwać na południu i wschodzie Polski.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009