Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Na południu szaro, a na północy biało

Fot.: Arch. Beskidy24.pl

Fot.: Arch. Beskidy24.pl


Dzisiaj w ciągu dnia prawie wszędzie popada deszcz, chwilami dość obficie. Jutro z kolei spodziewamy się opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Na północy początkowo śnieżyć może bardzo mocno. 


Na południu szaro, a na północy biało

Data: 25 grudnia 2009

Halny znów zaczyna się nasilać, a wraz z nim wzrasta temperatura. Minionej nocy na Podbeskidziu temperatura wzrosła do aż 15 stopni. Kilkanaście stopni ciepła było także w pozostałych regionach u stóp Karpat.Śnieg zniknął z niżej położonych obszarów, ale tylko w Karpatach. Tymczasem w Sudetach, gdzie temperatura była niższa, śnieg nadal się utrzymuje. W popularnych kurortach takich jak Karpacz czy Szklarska Poręba można liczyć na ponad 20 centymetrów białego puchu. Narciarze mogą więc skorzystać ze stoków, które dodatkowo zostały naśnieżone.

Im dalej na północ kraju, tym krajobrazy są bardziej zimowe. Na północy śnieg nie zdołał się roztopić, ponieważ temperatura oscylująca w pobliżu zera mu na to nie pozwoliła. Oznacza to, że mieszkańcy północnej części naszego kraju, a także regionów północno-wschodnich i krańców zachodnich spędzili Wigilię, a teraz także Boże Narodzenie pod śniegiem. Nie jest go bardzo dużo, ale jednak krajobrazy są białe i takie o jakich można marzyć podczas Świąt.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009