Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Bieg bacy - wyniki

bieg bacy - start

bieg bacy - start

Mistrzem Polski Samorządowców została Maria Bujok z Wisły i Zdzisław Peroński z Kleszczowa. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a najlepsze trójki nagrody rzeczowe oraz tradycyjnie ponad metrowe kiełbasy specjalnie robione na Biegi Dudka przez Zakłady Mięsne Wojciecha Dobiji. Zawodników dekorowali V-ce Burmistrz Szczyrku Wojciech Kufel, Sędzia Główny Barbara Talik i Komandor Edward Dudek. Organizatorem zawodów był RKB Baca Radziechowy, Urząd Gminy Radziechowy – Wieprz i Urząd Miasta Szczyrk. Słowa podziękowania dla GOPR ze Szczyrku, Starostwu Powiatowemu Żywiec, Akuna Polska sp. z o.o. Eko Wodbud, Instalex, oraz rodzinie Dudków.


Bieg bacy - wyniki

Data: 19 marca 2010 Region: Szczyrk

Śnieżny Baca !

Duże opady śniegu sprawiły że nie wszyscy zawodnicy którzy planowali start w XVI Narciarskim Biegu Bacy dotarli na Przełęcz Salmopolską. Po nocnych opadach śniegu jak przystało na drogowców, którzy myślami byli już przy wiośnie. Duże kłopoty na dojazd z Radziechów miał komandor Dudek wraz z załogą. Już o godzinie siódmej udał się do Szczyrku by po piruetach samochodem na drodze, jako pierwszy przed pługami dotarł z wielkimi problemami na szczyt przełęczy, aby przygotować zawody.Na początku tygodnia jako że w Radziechowach śnieg znikał z godziny na godzinę, postanowił przenieść zawody do zaprzyjaźnionego miasta Szczyrk. Po nocnych intensywnych opadach okazało się że na trasie jest 40 cm świeżego śniegu, a idąc dalej w stronę Baraniej Góry tego białego puchu było jeszcze więcej. Kilkakrotne pokonanie trasy przez skuter GOPR ze Szczyrku udało się chociaż częściowo ubić trasy i założyć ślad narciarski. Padający gęsty śnieg nie dawał za wygraną, cały czas dzwonili zawodnicy, że mają kłopoty z dotarciem na zawody część z nich zrezygnowała. W końcu z piętnastominutowym opóźnieniem udało się rozpocząć bieg. Na pierwszy ogień poszła młodzież szkół podstawowych na 2 km, następnie młodzież gimnazjalna na 3 km tu klasą dla siebie była Weronika Dudek, która zwyciężyła zdecydowanie. Z 15 minutowym opóźnieniem poszła grupa główna XVI Pucharu Bacy i Mistrzostw Polski Samorządowców na 10 km i 5 km kobiet i młodzieży, którą strzałem z pistoletu startowego wypuścił Wójt Grzegorz Figura. W śród kobiet najszybciej finiszowała Katarzyna Steffek z Bielska przed Grażyną Jarecką z radziechowskiego Bacy i Marią Bujok z Wisły. Mężczyzni którzy mieli do pokonania 2 pętle po 5 km Piotr Pilch z Wisły jako drugi Jan Łacek z Jaworzynki i Kazimierz Grycman z Ciechowic. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009