Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Moje Silne Drzewo - akcja sadzenia drzew w Beskidach

moje silne drzewo - logo

moje silne drzewo - logo

Niewątpliwym sukcesem Programu Moje Silne Drzewo jest inspirowanie i angażowanie różnych środowisk – organizacji pozarządowych, biznesu, instytucji państwowych, artystów oraz ludzi znanych i lubianych. Partnerem merytorycznym akcji jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. Akcję wspiera też Uniwersytet Warszawski. Inauguracja drugiej edycji programu była połączona z wernisażem Beaty Konarskiej i Pawła Konarskiego – artystów znanych ze swoich projektów aranżowania miejskiej przestrzeni. Specjalnie dla programu Moje Silne Drzewo stworzyli oni instalację pod tytułem „Dom na Drzewie”. Autorzy nie narzucają interpretacji swojego dzieła, proponują tylko „Wyobraźmy sobie świat bez drzew….”.  Osoby znane i lubiane, m. in. Beata Tyszkiewicz, Beata Sadowska, Krzysztof Ibisz czy Ewelina Flinta, wspierają program charytatywnie zgodnie twierdząc, że harmonia człowieka z naturą jest niezwykle istotna i należy wspierać projekty, które mogą się do niej przyczynić.

Każda osoba może wziąć udział w wielkim dziele sadzenia kolejnego miliona drzew. By to zrobić, wystarczy wejść na stronę programu www.mojesilnedrzewo.pl i wybrać w miejsce w Beskidach, gdzie na wiosnę posadzą je leśnicy. Potwierdzeniem dokonanego wyboru jest imienny certyfikat. Organizatorzy zachęcają również do dedykowania drzew bliskim nam osobom.


Moje Silne Drzewo - akcja sadzenia drzew w Beskidach

Data: 19 marca 2010 Region: Beskidy

Trwają działania edukacyjne w ramach programu Moje Silne Drzewo. Ruszyła druga edycja programu Moje Silne Drzewo, organizowanego przez firmę Żywiec Zdrój S.A. i Fundację Nasza Ziemia. Jego istotnym elementem są działania edukacyjne, w tym konkurs na scenariusz zajęć, dotyczący roli drzew w przyrodzie. Organizatorzy przygotowali również cykl bezpłatnych szkoleń w zakresie pisania profesjonalnych wniosków grantowych. Najbliższe szkolenia odbędą się już 12 marca w Olsztynie i 19 marca w Zielonej Górze.Nagrody dla nauczycieli.
By promować edukację ekologiczną, przygotowano również 30 nagród dla nauczycieli w wysokości 500 zł każda, za najciekawsze scenariusze zajęć dotyczące roli drzew w środowisku naturalnym i w życiu człowieka. Na zgłoszenia prac organizatorzy czekają do 22 marca 2010 r.

Bezpłatne szkolenia na temat przygotowywania wniosków o finansowanie autorskich projektów. Dodatkowo wszyscy zainteresowani udziałem w programie nauczyciele i wychowawcy będą mogli otrzymać wsparcie merytoryczne na bezpłatnych szkoleniach z zakresu pisania projektów i pracy z materiałami o tematyce ekologicznej. Organizatorzy szkoleń gwarantują uczestnikom komplet materiałów szkoleniowych, zwrot części kosztów dojazdu na szkolenie oraz certyfikat uczestnictwa.

Szczegółowe informacje na temat szkoleń i konkursów znajdują się na stronie internetowej projektu www.mojesilnedrzewo.pl, w zakładce „Działajmy razem”.

„To, czego nauczymy dzieci i młodzież będzie owocowało przez lata. Wiedza o roli drzew i szacunek do natury to najlepszy kapitał, który możemy przekazać już dziś kolejnym pokoleniom. Wymiernym rezultatem pierwszej edycji programu Moje Silne Drzewo jest nowy las. Co więcej, udało się też zachęcić dzieci i młodzież do zgłębiania wiedzy na temat ekologii. Zainicjowaliśmy lokalne projekty - maluchy zakładały parki dendrologiczne i brały udział w konkursach z wiedzy o drzewach, a ich nauczyciele dowiadywali się na szkoleniach, jak propagować wiedzę o środowisku naturalnym. Jestem przekonany, że ten sukces uda się powtórzyć, szczególnie że tym razem konkursy grantowe oraz prelekcje i warsztaty odbywają się w całej Polsce” – podsumowuje i zachęca do udziału Sławomir Brzózek, Wiceprezes Fundacji Nasza Ziemia.

Firma Żywiec Zdrój S.A., pomysłodawca programu, od lat wspiera różnorodne przedsięwzięcia proekologiczne, takie jak rewitalizacja potoków, likwidacja dzikich wysypisk śmieci czy edukacja ekologiczna w szkołach. Dlatego Program Moje Silne Drzewo to poza edukacją dodatkowe wymierne działania na rzecz środowiska – sadzenie drzew. Pierwszy milion nowych drzewek został posadzony w Beskidach w ramach ubiegłorocznej edycji programu – kolejny zostanie posadzony wiosną tego roku.

„Dla nas priorytetową kwestią jest zainteresowanie akcją najmłodszego pokolenia – to ono będzie dbać o drzewa, które teraz posadzimy. Dlatego chcemy pomóc nauczycielom i wychowawcom w propagowaniu wiedzy o środowisku naturalnym. Mamy nadzieję, że poprzez edukację i finansowanie ciekawych projektów proekologicznych będziemy inspirować coraz więcej osób, dzięki czemu dbałość o drzewa, o przyrodę, stanie się dla nas wszystkich czymś zupełnie naturalnym. Stawiamy na dzieci i młodzież, gdyż ich chłonny umysł i ciekawość świata to ogromny potencjał, którego nie można zmarnować” – mówi prezes firmy Żywiec Zdrój S.A, Marek Wojtyna.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009