Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » XLVI Rajd Beskid Niski

Rajd Beskid Niski 2010 (plakat)

Rajd Beskid Niski 2010 (plakat)

Trakt Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie zaprasza wszystkich licealistów z Warszawy i okolic na rajd „Beskidzki Trakt”. Jeśli lubisz wędrowanie z plecakiem, kontakt z przyrodą, chcesz odpocząć od szkoły i poznać nowych ludzi, wybierz się z nami w Beskid Niski. Można wybrać się zarówno na trasy przeznaczone wyłącznie dla licealistów, jak i łączone, czyli trasy odbywającego się w tym samym czasie rajdu „Beskid Niski”, na których licealiści są mile widziani. Nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia, ani super sprzętu – wystarczą wygodne buty, plecak i dobre chęci. Wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie www.skpb.waw.pl/trakt Na każdej z tras rajdu „Beskidzki Trakt” prowadzi przewodnik posiadający uprawnienia przewodnika państwowego. Rajd objęty jest patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Biura Edukacji m. st. Warszawy.

XLVI Rajd Beskid Niski

Data: 12 kwietnia 2010 Region: Beskidy

Beskid Niski

Góry, piękna przyroda, wspaniali ludzie – jak co roku SKPB Warszawa zaprasza w długi weekend majowy na rajd „Beskid Niski!”

Rajd to kilkudniowy górski obóz wędrowny, przeznaczony dla każdego, kto chce odpocząć od pracy, studiów, nerwowej atmosfery miasta, albo „prawdziwych turystów” z Krupówek. Na uczestników czeka kilkanaście tras różnej długości (od trzech do dziesięciu dni) i w różnych terminach (od 24. kwietnia, do 9. maja). Wybierać można pomiędzy wędrowaniem z plecakiem i pokonywaniem wzniesień na dwóch kółkach, spaniem pod namiotem albo u gościnnego gospodarza w stodole – możliwości, jak widać, mnóstwo.

Poszczególne trasy prowadzone przez przewodników SKPB Warszawa wędrują po bardziej lub mniej popularnych zakątkach Beskidu Niskiego, który piękny jest o każdej porze roku, ale wiosną, gdy obsypany jest kwiatami i tonie w zieleni, nabiera wyjątkowej urody. Kulminacyjnym momentem rajdu jest „ześrodkowanie”, na którym spotkają się wszystkie trasy. Uczestnicy będą mogli rywalizować pomiędzy sobą w różnych konkursach, zakosztować przygotowanych przez kucharza przysmaków i bawić się do późnej nocy (albo białego rana) przy dźwiękach gitar. W tym roku „ześrodkowanie” odbędzie się w 2. maja w przepięknej i odludnej Czeremsze. Na rajd zapraszamy wszystkich, którzy chcą chociaż na krótko odpocząć i pochodzić po górach. Nie trzeba mieć górskiego doświadczenia, nie jest potrzebny żaden drogi sprzęt, wystarczą wygodne buty, plecak i odrobina chęci. Rajd Beskid Niski to wspaniała okazja aby rozpocząć swą przygodę z górami!

Jedną z największych zalet rajdu jest dobre towarzystwo. Na trasach zawsze znajdą się ludzie nietypowi i fascynujący, albo zwykli, z którymi można przejść całą Polskę wzdłuż i wszerz, ani chwili się przy tym nie nudząc. Na ogół największe grono stanowią studenci, ale sporo jest też osób starszych, a dla licealistów przygotowane zostały specjalne trasy w ramach odbywającego się równolegle rajdu Beskidzki Trakt.

Aby dowiedzieć się jak wziąć udział w rajdzie, wystarczy wejść na stronę www.skpb.waw.pl gdzie można znaleźć wszelkie potrzebne informacje o trasach i kontakty do przewodników oraz garść informacji o SKPB. Warto dodać, że motywem przewodnim tegorocznego rajdu jest hasło: Drużyna Pierścienia. Na trasach można zatem spodziewać się różnych atrakcji związanych z trylogią J.R.R. Tolkiena. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009