Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Ustroń - Downstairs 4 Progres

zawody

zawody

Line up zawodów:
8:00 – 10:30 zapisy biuro sanatorium Narcyz – start zawodów
9:30 – 11:00 oficjalny trening
11:30 start eliminacji
13:30 start finałów
16:00 dekoracja

Sponsorem tytularnym imprezy Downstairs IV jest marka Sun Gallo producent kolektorów słonecznych, jak co roku muzycznie i energetycznie imprezę wspiera Red Bull, o bezpieczeństwo zawodników dbają sponsorzy techniczni: KRK protection oraz IXS.

Ustroń - Downstairs 4 Progres

Data: 21 czerwca 2010 Region: Ustroń

Już w najbliższą sobotę tj. 26 czerwca w Ustroniu odbędzie się po raz czwarty nietypowy wyścig kolarski rozgrywany w specyficznym, miejskim otoczeniu. Downstairs to w prostej linii tłumacząc z angielskiego: schodami w dół - gra słów nawiązująca również do nazwy dyscypliny kolarstwa zjazdowego: downhillu.Różnica pomiędzy tradycyjnym downhillem rozgrywanym w górach, a downstair’em polega na infrastrukturze i otoczeniu trasy, na której rozgrywane są zawody. Trasa zawodów Downstairs biegnie wąskimi ścieżkami Zakładu Przyrodoleczniczego pomiędzy charakterystycznymi zabudowaniami „gierkowskich trójkątów”, praktycznie cały czas po utwardzonej, betonowej nawierzchni naszpikowanej betonowymi schodami, od których impreza bierze nazwę.

Pierwsze tego typu zawody w Polsce zostały rozegrane w Ustroniu przed czterema laty budząc wtedy ogromne zainteresowanie i sporo kontrowersji wśród lokalnej publiczności. Dziś już w Ustroniu nikogo nie dziwi widok rowerzystów pędzących po brukowanych ścieżkach i lądujących po skoku na betonowych schodach - impreza Downstairs przeszła już do tradycji i na stałe wpisała się w miejski kalendarz imprez.

Naturalnie impreza odbywa się przy odpowiednim zabezpieczeniu, na specjalnie wydzielonej i odgrodzonej z ruchu pieszego trasie, a zawodnicy oprócz ubezpieczenia mają obowiązek startowania w pełnym integralnym kasku oraz pełnej zbroi.

Zawody rozgrywane są w formule indywidualnej jazdy na czas – wygrywa ten zawodnik, który w najkrótszym czasie przejedziecie całą trasę. Czas mierzony jest fotokomórką, nierzadko o zwycięstwie decydują dziesiąte czy setne sekundy. Wszystko to powoduje, że impreza jest bardzo widowiskowa i emocjonująca również dla kibiców, których gorąco zapraszamy. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy www.downstairs.plGaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009