Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Przygotowania do III Maratonu Beskidy

Logo maratonu

Logo maratonu


23 km trasa zaczyna się w dół, przez Kościelec, Las Kublinka, aż do momentu gdzie trasy znowu się spotykają ( ujęcie wody Zimnik) 30 km to 560 m npm , lekko w dół do pętli ( trasa powrotna EKO ) by po pokonaniu kolejnych kilometrów na 35 ( potok Rybny) rozpocząć kolejną wspinaczkę do Wapiennika następnie skręcić w prawo (Radziechowy Ośrodek Zdrowia) drogą do ronda gdzie rozpoczyna się Droga Krzyżowa, naturalnej wielkości posągi wspaniale zaprojektowane w różne strony świata wzdłuż stacji Drogi Krzyżowej, na szczyt Matyski 906 m. npm. na całe życie zostaną w pamięci maratończyków. Drogą trawiastą od Krzyża Jubileuszowego ze szczytu w dół do Przybędzy 40 km na drodze asfaltowej skręt w lewo w kierunku Radziechów mijamy skrzyżowanie i łączymy się z drogą polną którą biegliśmy na początku maratonu biegniemy ścieżką rowerową i do mety przy Tank Zel gdzie na maratończyków będzie czekał okolicznościowy medal , muzyka i mnóstwo kibiców.

Uroczyste zakończenie maratonu odbędzie się w amfiteatrze w Zajeździe Horolna , gdzie będą występy zespołów regionalnych oraz tradycyjna watra góralska. Bazą całego Mityngu Biegowego będzie Zajazd Horolna który podwoje otworzy już o godzinie 6;30 !
więcej na www.maratonbeskidy.pl

Poprzednie informacje na temat biegu w naszym portalu:
http://www.beskidy24.pl/app,news_details,n,1203,iii-maraton-beskidy-2010.asp
http://www.beskidy24.pl/app,calendar_event,e,147,iii-maraton-beskidy-2010.asp

Przygotowania do III Maratonu Beskidy

Data: 16 października 2010 Region: Żywiec

Już prawie 200 maratończyków zgłosiło się do tegorocznego Maratonu Beskidy i 2 Nordic Walking ( marsz północy )., który odbędzie się 7 listopada br. Na liście startowej wielu znanych maratończyków, którzy już w ubiegłym roku startowali w tej imprezie. To dzięki nim nasz maraton zdobył „Złotą Kozicę” najlepszy bieg górski na ultradystansie.Tradycyjnie Zakłady Mięsne Wojciecha Dobiji robią już ponad metrowe kiełbasy na Maraton Beskidy ( takie kiełbasy można tylko wygrać na Biegu Dudka). Tak jak i w roku ubiegłym każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia z własnym zdjęciem, będą okolicznościowe medale, nagrody i puchary. W organizację Mitingu Biegowego włączyły się dwie Gminy Radziechowy- Wieprz i Lipowa, trasę maratonu zabezpieczają strażacy ochotnicy z obu gmin. W przededniu maratonu tj. 6 listopada br. odbędzie się Cross Podwieczorkowy o godzinie 16;00 z zaliczeniem Golgoty Beskidów impreza dla każdego ze startem i metą przy hotelu Cis w Przybędzy około 4 km. O godzinie 18;00 uroczysta kolacja maratońska z projekcją filmów i wspomnień z tras maratońskich.Rano na godz. 6 – 8 przewidziano śniadanie, zawodnicy do Nordic Walking wystartują punktualnie o godz. 8 , a dwie godziny później przy dźwiękach melodii góralskich maratończycy. Trasa tego maratonu została już przemierzona i po raz 3 wynosi 42,195 km jednak myliłby się ten, kto myśli, że tak prosto będzie przebiec ten maraton. Bieg rozpocznie się przy stacji paliw obok „Zajazdu Horolna” 410 m npm , gdzie jest biuro zawodów, następnie zawodnicy przebiegną drogą żwirowo asfaltową by po pokonaniu około 1,8 km przebiec obok domu i siedziby RKB Baca, i tu przywita maratończyków orkiestra i pierwszy punkt żywieniowy, następnie zawodnicy pobiegną drogą o podłożu trawiastym, by po pokonaniu kolejnych podbiegów wybiec na drogę asfaltową w Przybędzy skręcając w prawo do Radziechów gdzie znajduje się 5 km biegu, zbiegamy w dół Radziechów by po pokonaniu około 1 km znaleźć się przy gospodarstwie agroturystycznym „Końska Dola” następnie dobiegamy do szkoły w Radziechowach.

Z Radziechów do Zimnika to tradycyjna trasa EKO Biegu (– 15 km znana większości zawodników uczestników EKO Biegów rozgrywanych od 19 lat) po drodze jeszcze długi podbieg do kamieniołomów, na 10 km na skrzyżowaniu mamy szkołę w Twardorzeczce gdzie będzie punkt żywieniowy i grała orkiestra dęta z Lipowej. Z Twardorzeczki do Zimnika trzeba jeszcze pokonać długi podbieg obok kaplicy w Ostrym, ze szczytu Ostrego długi zbieg i trochę wytchnienia od skrzyżowania lekko w górę do ujęcie wody dla browaru to 15 km następnie prosto na masyw Skrzycznego, po drodze leśniczówka ze strzelnicą sportową 17 km trasa cały czas lekko w górę, od tego momentu zaczynają się już schody i podłoże żwirowe( drogi leśne), gdyż musimy się przemieścić na wysokość 1131 m. npm Małe Skrzyczne , widok z tego odcinka trasy zapiera dech w piersiach. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009