Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Bieg Dudka - Zmiana miejsca

Bieg Dudka - Zmiana miejsca

Zgłoszenia wciąż napływają nie tylko z Polski, mamy potwierdzone zgłoszenia zawodników z Litwy, Ukrainy, Czech i Słowacji. Na zawody do Dudka przyjeżdżają całe rodziny, wszak obecne zawody to Mistrzostwa Polski Amatorów PZN w biegach narciarskich. Tym razem będzie skromniej, gdyż ze wsparcia tej wielkiej imprezy wycofała się Gmina Radziechowy – Wieprz. Jak co roku od lat u Dudka Zakłady Mięsne Wojciecha Dobiji z Żywca wyprodukują ponad metrowe kiełbasy, które zostaną wręczone dla zwycięzców.

Na Biegu Dudka, każdy znajdzie dla siebie dystans od przedszkolaka do seniora ( Leśnego Dziadka ). U nas nie ma przegranych! Jeszcze raz zapraszamy 8 stycznia br. (sobota) do Powiatu Żywiec - Gminy Lipowa, gdzie znajduje się Dolina Zimnika. Start i meta na początku doliny, Zapisy dla spóźnialskich w szałasie na parkingu leśnym.

Regulamin i zapisy na www.maratonbeskidy.pl


Bieg Dudka - Zmiana miejsca

Data: 8 stycznia 2011 Region: Żywiec

JUBILEUSZ DUDKA W DOLINIE ZIMNIKA !!! Po raz kolejny zima nie jest łaskawa dla Dudka. Z braku odpowiedniej pokrywy śnieżnej w Radziechowach Komandor zmuszony jest do przeniesienia 25 Międzynarodowego Biegu Dudka, 16 Memoriału Ewy Dudek, 15 Mistrzostw Polski Lekarzy do Ostre – Zimnik.To tu w Dolinie Zimnika, gdzie panuje specyficzny klimat 39 lat wcześniej nigdzie nie było śniegu, a jego trener śp. Józef Pawełek odkrył ten teren. Dudek przygotowywał się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w których zdobył vice mistrzostwo i dostał się do kadry. Później po latach, kiedy nigdzie znów nie można było przeprowadzić zawodów narciarskich powracał na te trasy. W okresie między świątecznym penetrował teren w Beskidach, sprawdzając prognozy pogody i ciągle żył nadzieją, że sypnie. Po ponad 50 cm warstwy śniegu, jaka była przed świętami nie pozostało nawet śladu.

Prognozy były optymistyczne, cóż skoro wszędzie w Polsce sypał śnieg, a w górach było go jak na lekarstwo. Po rozmowach w Nadleśnictwie Węgierska – Górka i przychylności właściciela hotelu Zimnik Pana Kasonia, stwierdził, że ostatecznie zawody te przeprowadzi w przepięknej Dolinie Zimnika, wzdłuż Potoku Leśnianki. 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009