Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » "El Condor Rio Colca"- Slajdowisko z cyklu "Szlakiem i bezdrożem"- ...


"El Condor Rio Colca"- Slajdowisko z cyklu "Szlakiem i bezdrożem"- SKPG "Harnasie" zaprasza

Data: 22 marca 2011

SKPG "Harnasie" zaprasza na kolejne slajdowisko - tym razem spotykamy się w knajpce Dobra Karma w Katowicach (ul. św. Jacka 1), 28 marca br, o 18:30. Prezentowana wyprawa jest pierwszą i jedyną, która dokonała pełnej eksploracji dziewiczego dwudziesto-kilometrowego odcinka, posuwając się dnem najgłębszego kanionu swiata. Opowie o niej jej kierownik- Krzysztof Mrozowski.Na świecie jest wiele kanionów, które pretendują do tytułu najgłębszego kanionu swiata, ale tylko Kanion Colca został uznany za najgłębszy na Ziemi przez Magazyn National Geographic (styczeń 1993) oraz Księgę Guinnessa (1984) wg. której w najgłębszym miejscu ściany sięgają wysokości 3232 m i 4388 m.

Badania Polaków spowodowały otwarcie rejonu dla światowej turystyki i dzisiaj Kanion Colci jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Peru. 20 km odcinek kanionu, nazwany Cruz del Condor, pozostawał do niedawna dzikim i niezbadanym miejscem, w którym nigdy nie stanęła ludzka stopa. W latach 2008 i 2009 członkowie Akademickiego Klubu turystycznego Watra z Gliwic przy współpracy z Akademickim Klubem Turystyki Kajakowej Bystrze zorganizowali wyprawę „El Condor Rio Colca”, której celem było poruszając się korytem rzeki eksplorować dziewiczy odcinek Kanionu Colca. Wyprawa miała być kontynuacją eksploracji rozpoczętej przez Polaków w roku 1981 i tym samym zakończyć pełne zbadanie najgłębszego kanionu świata.


GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009