Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Puchar Polski w zjeździe na rowerach – Międzybrodzie Bialskie ...

Puchar Polski w zjeździe na rowerach – Międzybrodzie Bialskie góra Żar

Puchar Polski w zjeździe na rowerach – Międzybrodzie Bialskie góra Żar

Data: 8 września 2011 Region: Międzybrodzie

Kolejne wielkie wydarzenie w polskim świecie kolarstwa zjazdowego już w najbliższy weekend 10-11 września w Międzybrodziu Bialskim. Miłośnicy downhill`u oraz wierni kibice, licznie przybywający na zawody Diverse Downhill Contest spotkają się w najbliższy weekend w Beskidzie Śląsko-Żywieckim na górze Żar.Downhill, czyli grawitacyjna odmiana kolarstwa górskiego polega na indywidualnym pokonywaniu przez zawodników specjalnie wytyczonej trasy zjazdowej na czas. Trasa zawodów prowadzi ze szczytu góry Żar. Przebiega zarówno po łąkach jak i odcinkach leśnych. Podczas zjazdu na zawodników czekają specjalnie zbudowane bandy ziemne, efektowne skoki, a także naturalne elementy w postaci korzeni i uskoków. Czas przejazdu najlepszych zawodników oscyluje wokół dwóch i pół minuty.

Downhill to dyscyplina stosunkowo młoda (pierwsze Mistrzostwa Polski odbyły się w 1999 roku) lecz ciesząca się dużą popularnością. Podczas zawodów niejednokrotnie udział bierze ponad 300-stu zawodników. O punkty Pucharu Polski walczą zawodnicy posiadający licencję Polskiego Związku Kolarskiego. W zawodach startować mogą również amatorzy, dla nich przewidziane są osobne kategorie hobby.

Weekend zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż swoją obecność potwierdzili wszyscy czołowi polscy zawodnicy jak również liczna grupa Austriaków, Łotyszy, Litwinów, Czechów i Słowaków. Prym w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski wiedzie Michał Śliwa [Top Riders] tuż za nim Maciej Jodko z teamu RMF FM Mountain Dew Adrenaline. Walkę o podium zapowiada również Arkadiusz Perin [ Diverse Extreme Team].

Harmonogram:

Sobota:
11:00-18:00 treningi

Niedziela:
11:30 -13:30 eliminacje
14:00 – 16:00 finały

Więcej szczegółowych informacji znajduje się na oficjalnej stronie zawodów pod adresem www.downhillcup.eu oraz na profilu Facebook - http://www.facebook.com/pages/Diverse-Downhill-Contest/109564435745074?ref=tsGaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009