Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Coraz bliżej jubileuszowego "5 Maratonu Beskidy".

Skrzyczne 1257 m n.p.m

Skrzyczne 1257 m n.p.mOd tego momentu trasa zaczyna biec w dół, Małe Skrzyczne, Kościelec, Las Biały  powracamy tą samą trasą do Radziechów gdzie przy rondzie zaczynamy biec  na Golgotę Beskidów  wzdłuż unikatowych  stacji  naturalnej wielkości Drogi Krzyżowej na Matysce  609 m n.p.m.  Z e szczytu rozpościera się wspaniały widok na całe pasmo Beskidów.  Następnie udajemy się w dół przez kamieniołom Góreczki Abramskie, droga do Mików by po chwili wylądować na  wysokości 435 m n.p.m. przy Domu Ludowym.

Po drodze maratończykom przygrywać będą orkiestry i kapele regionalne. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale szczęśliwi po pokonaniu 42.195 km z medalem okolicznościowym na piersi, oraz dyplom ze swoją fotografią udamy się na wspaniały żurek  który tym razem przygotuje nam Panie KGW Radziechowy.  

Do zobacz na trasie 
Baca

Więcej info na www.maratonbeskidy.pl

Coraz bliżej jubileuszowego "5 Maratonu Beskidy".

Data: 8 listopada 2012 Region: Żywiec
Przygotowania Maratonu Beskidy wkraczają na ostatnią prostą do startu pozostały już tylko 2 dni. 10 listopada br. w Radziechowach obok  Urzędu Gminy ze stadionu GKS Radziechowy-Wieprz  o godz. 8:00 wystartuje IV Rajd Nordic Walking, a o godz. 10:00 V Maraton Beskidy.Sygnał do startu da wspaniała Rekonstrukcyjna Grupa Zbójników Beskidzkich. Na liście startowej obok zawodników z całej Polski, są zgłoszenia z Litwy, Czech i Słowacji.  Na liście startowej znajduje się 4 zawodników którzy ukończyli Grecki Spartathlon 246 km.

Zbigniew Malinowski z Kołobrzegu, w tym roku jako jedyny Polak i jeden z nielicznych którzy dotarli do mety w Sparcie (z 315 zawodników jacy wystartowali cel osiągnęło 73). Zbyszek po raz 9 ukończył ten trudny górski bieg. Tadeusz Ruta z Łodzi czołowy ultra maratończyk kraju , Łukasz Nowosielski z Józefowa.

Jacek Łabudzki z Sandomierza, to oddzielny temat przed laty zachęcony przez Edwarda Dudka, lekarz  który przed laty wystartował w Radziechowach w EKO Biegu Szlakiem Dudka, Mistrzostwach Polski Lekarzy tak polubił nasze środowisko i ultra maratony, że w tym roku został chyba człowiekiem który dokonał największego wyczynu . Jacek najpierw wystartował w Maraton Des Sables w Maroku, następnie Camrados Maraton w RPA 89 km i tam z nim był Zbyszek Malinowski i kolejny nasz uczestnik Wojtek Kasiński. Następnie lekarz Jacek (wielokrotny Mistrz Świata Lekarzy ) pojechał chyba na najtrudniejszy bieg do USA Western States Endurance Run 100 mil (Siera Newada w Kaliforniw )  o niektórych wyczynach Jacka można poczytać na www.maratonbeskidy.pl.

Ponadto na liście startowej tak znani maratończycy jak Aleksander Borkowski Bosman Marynarki Wojennej ze Świnoujścia przebiegł ponad 150 maratonów. Jest zgłoszony Lucek Chorąży dla którego będzie to 4 start w maratonie i cały czas na podium i ciągle drugi. Może w tym roku pokusi się o zwycięstwo, chociaż będzie ciężko na liście startowej mamy około 300 zawodników, trudno wszystkich wymienić, ale wspomnę o krajance Małgosia Piątek z Żywca startuje u nas od początku i cały czas jest na pudle! 

Na maratońskiej trasie wystartuje małżeństwo Maria i Jacek Bocheńscy z Cieszyna. Najstarszym zawodnikiem jaki pojawi się na starcie w Radziechowach to 84 letni Czesław Marciak z Bielawy, który niedawno w dobrej kondycji ukończył XIII Poznań Maraton.

Trasa maratonu bardzo malownicza zaczynamy w Radziechowach obok  Urzędu Gminy na stadionie GKS Radziechowy następnie zawodnicy pobiegną do Przybędzy by wrócić do Radziechów i dalej biec w kierunku Ostrego i Zimnika, po drodze ciesząc wzrok widokami na panoramę Beskidów. Biegnąc Doliną Zimnika napotkamy wspaniałą ścieżkę dydaktyczną LP następnie trasa cały czas wije się serpentynami  pod szczyt Skrzycznego do wysokości 1150 m n.p.m. gdzie znajduje się  punkt żywieniowy, następnie zawodnicy wbiegają na szlak górski niebieski, który  doprowadzi na szczyt Skrzycznego 1257 m n.p.m.
GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009