Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » Beskidzka 160 Na Raty

Gazetacodzienna.pl /fot. Marek Ogrodzki

Gazetacodzienna.pl /fot. Marek Ogrodzki


Beskidzka 160 Na Raty

Data: 15 kwietnia 2013 Region: Beskidy

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza edycja Beskidzkiej 160 Na Raty - ultramaratonu biegów górskich, ale w wielu formach nietypowego. Dlaczego? A dlatego że odbywać się będzie w dwóch edycjach : Wiosennej (27 kwietnia) oraz Jesiennej.W obu odsłonach startujemy w miejscowościach i gminach niekojarzących się z górami, gdzie pierwsza część będzie przebiegała drogami w pagórkowatym terenie Pogórza Cieszyńskiego. Widoki wynagrodzą uczestnikom wszystkie niedogodności. I tak na wiosnę startujemy z Dębowca - urokliwej gminy położonej na północny-wschód od Cieszyna w krainie „Żabi Kraj”. Baza zawodów oraz start i meta zostanie usytuowana w Willi Słonecznej w Dębowcu.

Edycję Wiosenną zawodnicy mogą potraktować jako „przetarcie” przed sezonem, czy też jako przygotowanie do najważniejszych startów sezonu. W tej edycji zawodnicy będą mieli do wyboru dwie trasy : Główną (75 km i 2600 m przewyższeń) oraz Krótką (50 km i 1500 m przewyższeń).

Najważniejsze punkty na trasie Wiosennej Edycji to Równica, Grabowa, Klimczok (najwyższy szczyt tej edycji) oraz Błatnia – ale te to tylko najbardziej rozpoznawalne.

Natomiast Edycja Jesienna to już typowa jazda górska. Startujemy w gminie Goleszów w ośrodku na Górze Chełm. W Edycji Jesiennej również uczestnicy będą mieli do dyspozycji dwie trasy: Główną (85 km i 3700 m przewyższeń) oraz Krótką (50 km i 2600 m przewyższeń), na których najważniejsze szczyty to Czantoria 995m, Stożek 978m, Barania Góra 1226m (najwyższe wzniesienie na trasie),

Będzie to mocne zakończenie sezonu. Zawodnicy będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych na każdej z tras oraz z podziałem na mężczyzn i kobiety. Kategorie wiekowe to: K1 i M1 - Senior 18 – 39 lat (ur. 1995 - 1974) K2 i M2 - Masters 40 – 59 lat (ur. 1973 - 1954) K3 i M3 - Weteran 60 i więcej (ur. przed 1954).

Na trasie Głównej w kategoriach wiekowych dla najlepszych trzech zawodników zostaną przyznane nagrody ufundowane w Edycji Wiosennej przez firmę Małachowski, a w Edycji Jesiennej przez firmę Hi-Tec oraz puchary i nagrody.

Natomiast na trasie Krótkiej na najlepszych zawodników czekają puchary i dyplomy. Prowadzona jest również klasyfikacja punktowa dla cyklu dwóch edycji Beskidzkiej 160 Na Raty, w której to zawodnik za poszczególne miejsce na danej trasie otrzymuje punkty (zgodnie z regulaminem zawodów). Punktacja prowadzona jest tylko z podziałem dla mężczyzn i kobiet. Na koniec cyklu uhonorowane zostaną trzy najlepsze Panie i Panowie cyklu.

Więcej informacji na stronie zawodów:
http://www.nasportowo.dziegielow.org.pl
http://www.facebook.com/Beskidzka160NaRaty

Zapraszamy do udziału w zawodach oraz do rywalizacji na pięknych szlakach Beskidu Śląskiego i Pogórza Cieszyńskiego.


 


Komentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009