Nasza strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

Beskidy24 » Aktualności » VI Maraton Beskidy

Plakat maratonu

Plakat maratonu


VI Maraton Beskidy

Data: 31 października 2013 Region: Żywiec

Wielka gratka dla kibiców i sympatyków sportu biegowego na Żywiecczyźnie ! Na liście startowej do VI Maratonu Beskidów V Rajdu Nordic Walking, który odbędzie się za 22 dni jest ponad 500 zawodników. Ten znany nie tylko na Żywiecczyźnie maraton, wielokrotnie wyróżniany zgromadzi na starcie wielu znakomitych biegaczy.Maraton Beskidy rozgrywany jest pod Patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik i Poseł na Sejm RP Małgorzaty Pępek, oraz portali internetowych maratończyk.pl i chodzezkijami.pl. Tego w Polsce nie było, aby na jednym biegu spotkało się tylu znakomitych ultrasów. Aktualnie na liście startowej mamy 10 SUPERMARATOŃCZYKÓW którzy startowali w SPARTATHLONIE. Dla nie zorientowanych podam, że to bieg z Aten do Sparty non stop 246 km.

9.11.2013 r podczas VI Maratonu Beskidy w Radziechowach zobaczymy.

- Zbyszka Malinowskiego Kołobrzeg 10 krotnie pokonał Spartathlon,
- pierwszą Polkę która ukończyła ten morderczy bieg Irenę Lasota Wałcz, 
- Edyta Szczygielska Słupsk która w tym roku uporała się z tym dystansem,
- Mirek Lasota Wałcz,
- Dariusz Jacek Labudzki Sandomierz, który przed 1 1/2 miesiąca Pokonał ze Zbyszkiem Malinowskim w Himalajach 220 km,
- Tadeusz Ruta Łódz 6 zawodnik Spartathlonu 2005 r.
- Stanisław-Adam Olbryś Nasielsk
, Łukasz Nowosielski Józefów
, Ryszard Kołaczyński Witunia, to słynny ultras, który po raz 10 wystartował w Atenach i nie dotarł do mety ( a przecież przez wakacje tego roku przebiegł przez całą, Polskę z Zakopanego do Wituni
- i nasz krajan z Bielska Stanisław Giemza, któremu ta sztuka tez nie powiodła się w tym roku.

O stopniu trudności niech świadczy fakt, że w tegorocznym Spartathlonie wystartowało 330 zawodników, a metę w Sparcie zobaczyło i ucałowało palec Leonidasa tylko 149 zawodników. Czekamy na dalsze zgłoszenia, start zapowiedział kolejny ultras Spartathlończyk August Jakubik Ruda Śląska, który przed dwoma dniami ukończył sztafetę Ruda Śląska  Rzym-Watykan. Skąd tylu Spartan w Radziechowach, to pytanie zadają wszyscy, a oto odpowiedz : Edward Dudek popularny Baca Był pierwszym Polakiem, który pokonał Spartathlon 1995 r na 4 miejscu i sztuki tej dokonał jeszcze dwukrotnie. To on przecierał szlaki do Aten i naszej wspaniałej Polonii z Bogdanem Iberem, Wiolą Gawlik Sarafandonis, Józefem Wasylem Jowanisem, Jackiem Gmochem i Polską Ambasadą.

Oprócz wyżej wymienionych zobaczymy znanych maratończyków i biegaczy górskich, którzy właśnie w Radziechowach chca podsumować sezon startowy. W gronie faworytów, zwyciężczyni V Maratonu Beskidy Magdalena Janowska z Katowic, Maria Kawiorska czy Justyna Supińska, wśród mężczyzn warto wymienić Jakuba Glajcara zwycięzcę ubiegłorocznego maratonu i tegorocznego Silesia Maraton, nie zabraknie medalisty ostatnich lat naszego maratonu Lucjana Chorążego.

Z naszych Żywieckich maratończyków zobaczymy Piotra Kocierza, Andrzeja Moczka i Władysława Olszewskiego oraz niezawodną nasza uczestniczkę Małgosie Piątek i Magdę Worek z Żabnicy. Warto zaznaczyć, że część zawodników będzie rywalizowało w dwuboju biegowym,którego pierwsza część odbyła się w Opawie 31.08.br na dystansie o połowe krótszym, gdzie nasi zawodnicy stanęli na podium Weronika Dudek była druga, a Janusz Sobkowski wywalczył 3 miejsce w nordic walking.

W tej to konkuręcji zobaczymy również wielu zawodników którzy posiadają tytuły Mistrzów Świata. Warto tu wymienić Elżbietę Wojciechowską i Mirosława Bierkusa, którzy już w Radziechowach stawali na najwyższym stopniu podium.

V Rajd Nordic Walking to zdaniem maszerujących zawodników, bardzo selektywna i wspaniała trasa z Radziechów przez Ostre, Zimnik na szczyt Skrzycznego 1257 m n.p.m. i powrót do Zimnika i końcówka przez Golgotę Beskidów meta obok Domu Ludowego w Radziechowach, długość trasy 42.195 km taka sama jak mają maratończycy.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich będzie 8.11.2013 r. ( piątkowy) Bieg Podwieczorkowy , który odbędzie się na trasie 4,2 km początek zawodów Rondo Radziechowy o godz. 15:00. Zawodnicy będa mieli trasę poprowadzoną Golgotą Beskidów ze wspaniałymi widokami na Beskid Żywiecki, Mały i Śląski., oraz wspaniałe widoki Stacji Drogi Krzyżowej na Matysce.

Po biegu odbędzie się w Domu Ludowym Wieczór Maratończyka na którym, będa wyswietlane filmy i slaidy ze wspaniałych imprez ultra w których uczestniczyli moi Przyjaciele, a mają co pokazać i opowiedzieć.

Do zobaczenia w Radziechowach 8 i 9.11.2013 r.
Start na boisku GKS Radziechowy-Wieprz.GaleriaKomentarze

 

Brak komentarzy.

Księgarnia


Wszystkie prawa zastrzeżone Beskidy24.pl © 2009

Redesign i nadzór techniczny Cyber.pl © 2009